Drobečková navigace

Obec Žimutice > Co je nového > Sport

Sport

 •  Turnaj ve stolním tenise - Pořežany
 • Jako každým rokem i letos 28. října pořádali volejbalisté ze Žimutic 14. ročník turnaje v odbíjené.

  Turnaj začal v devět hodin ve sportovní hale v Týně nad Vltavou. Všechny přítomné přivítal David Novotný a hráči byli seznámeni s pravidly a systémem hry. Celkem se zúčastnilo šest družstev: Žimutice, Lavina, Žimutice m. (mladí), týmy z Nové Bystřice, Ntolic a Třeboně. S těmito družstvy máme dlouhodobé herní i přátelské vztahy.

  Hrálo se systémem každý s každým do 20 bodů. Po dlouhém a vysilujícím boji o body (a míče), které nikdo nedal ,,zadarmo“, se posledním zapískáním rozhodlo o vítězi denního turnaje
  v odbíjené. Každý s nervozitou čekal na výsledky klání. A to se týkalo i jednoho mladého týmu, který nemá moc zkušeností s turnaji, a přesto si přišel zahrát a udržet dobrou náladu i atmosféru hry.

  Konečné pořadí - 1. místo - Nová Bystřice, 2. místo - Netolice, 3. místo - Lavina, 4. místo - Třeboň, 5. místo - Žimutice č., 6. místo - Žimutice m.

  Po skončení turnaje a předání pohárů vítězům a drobných cen ostatním týmům se mnozí přesunuli do nedaleké Zámecké restaurace k posezení a popovídání s přáteli.

  Jsme rádi, že se každoročně sejde na tomto turnaji mnoho týmů, bezva hráčů, kamarádů, ale
  i fanoušků, kteří dodají celému turnaji tu správnou atmosféru.

  Děkujeme obci Žimutice a všem sponzorům za finanční příspěvek, zejména Jaderné elektrárně Temelín jako generálnímu partneru Oranžového roku v Žimuticích.

  Na závěr malé poohlédnutí za naší sezonou roku 2016. 

  1.                  turnaj - 26. 3. 2016 v Třeboni - 1. místo

  2.                  turnaj - 16.4. N. Bystřice - 3. místo

  3.                  turnaj - 11.6. Netolice (Netolický džbán) - 2. místo

  4.                  turnaj (již venkovní) - 18.6. Vitínská tráva - 1. místo

  5.                  turnaj - 17.9. Netolice - 7. místo

  6.                  turnaj - 15.10. Dříteň - 4. místo

  7.                  turnaj - 28. 10. v Týně (náš žimutice pohár) - 5. místo

  8.         turnaj - 26.12. Třeboň (Třeboňská vánoční) - 3. místo       

  Tímto byla zakončena letošní sezona. Sportu zdar! (Sláva vítězům a síla poraženým pro další sezony!) :-)

 • 31. července se uskutečnil v Žimuticích  XII. ročník fotbalového turnaje „O pohár starosty obce“. Za velmi krásného počasí turnaj vyhrálo družstvo z Krakovčic. Ve finále šťastným gólem deset vteřin před koncem porazili Bečice 2 : 1, další pořadí Koby tým, Hartmanice, Žimutice, Pořežany a Sobětice. Nejlepší brankář turnaje byl vyhlášen z týmu Krakovčic Pavel Zeman,  nejlepší hráč Radim Ille z Bečic, nejlepší střelec Marek Sedlic a nejlepší juniorský hráč David Šedivý. Hlavním partnerem akce byla JE Temelín skupina ČEZ.
 • 16. července pořádalo SDH Krakovčice jubilejní 10. ročník nohejbalového turnaje dvojic – Krakovčická šajtle. Turnaje se zúčastnilo 9 dvojic.

  Pořadí:

  1. Michal Bárta, Josef Vomáčka ml.

  2. Jaroslav Brom, Vlastimil Švík

  3. Tomáš Janeček, Petr Valenta

  Po skončení turnaje zakončili den nejen sportovci, ale i místní občané při české písničce. 

nohejbal 2016.jpg

 • Dne 9. července 2016 se na Žimutickém hřišti konal První Žimutický volejbalový turnaj. Turnaje se zúčastnilo celkem pět týmů. Zúčastněné týmy byly nejen ze Žimutic, ale i širšího okolí. První místo obsadil tým Dvojky z Týna nad Vltavou. Druhé místo obsadil tým Vazalové ze Žimutic. Na třetím místě se umístili Žimutice Modří, kteří se uvolili a po dlouhých letech se znovu sjednotili, aby si zahráli na tomto turnaji. Čtvrté místo obsadil tým Dvogr z Bečic a páté místo pak obsadil tým Jedničky. Velký dík patří všem, jenž se na přípravě turnaje podíleli a poděkování patří i všem zúčastněním.

 

 • Žimutice na Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise v Alicante - Ve španělském Alicante se od 23. do 29. května 2016 konalo XXVIII. Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise, kterého se zúčastnilo 4700 hráčů z 80 zemí, z České republiky kolem stovky. Mezi účastníky byli i zástupci obce Žimutice - Miroslav Šálený (kategorie 50 +), Jirka Lukášek (40+) a Pavel Hrůza (40+). Toto trio měl doplnit ještě Zdeněk Šálený, ale ze zdravotních důvodů se akce nakonec nemohl zúčastnit. Byla to obrovská sportovní událost, velkolepě zahájená a zakončená, která zanechala ve všech účastnících ten nejlepší dojem. Hrálo se na 156 stolech s perfektní organizací, při zajištění vysoké bezpečnosti všech hráčů. Pro Žimutické to byla především cenná sportovní zkušenost, vždyť na turnaji hráli takoví hráči jako He Zhi Wen – účastník OH v RIU 2016, nebo Ding Yi – účastník všech OH v období 1988-2000. Obec Žimutice jako sponzor věnovala hráčům dresy s logem obce, proto velké poděkování míří právě na Obecní úřad Žimutice.

DSCN3020 (1).JPG

 •  

 • V letošním roce se Podnikové ligy ve stolním tenise za Žimutice zúčastnila dvě družstva. Družstvo Žimutice ve složení – Jiří Lukášek, Miroslav Šálený, Pavel Hrůza a za nemocného Zdeňka Šáleného velmi talentovaný třináctiletý Honzík Hrůza. Za družstvo TPS (Tuchonice, Pořežany, Smilovice) – Milan Hajný, Josef Hajný, Vít Vanýsek a Miroslav Kučera Letošního již XVII. ročníku podnikové ligy se zúčastnilo opět deset kvalitních a vyrovnaných týmů. Družstvo ŽIMUTICE v předposledním rozhodujícím zápase podlehlo po velkém boji 3 :7 týmu BEVOTEXU a s jedinou porážkou skončili již potřetí za sebou na druhém místě. TPS obsadilo šesté místo. V kategorii jednotlivců obsadil Pavel Hrůza třetí místo s úspěšností 87,5%.
 •  Silvestrovský fotbálek - Fotbalový rok byl zakončen již po desáté zápasem Krakovčice – Hartmanice, tentokrát se hrálo na hřišti v Krakovčicích. Docela přijatelné počasí, výborná nálada, hodně hráčů, dokonce i několik diváků a snad vše bez vážnějšího úrazu, tak lze stručně shrnout tradiční silvestrovský fotbálek. Zápas začali lépe hosté z Hartmanic, kteří se po hezké akci ujali vedení. Do konce poločasu se podařilo domácím vyrovnat na 1 : 1. Úvod druhého poločasu opět lépe vyšel hostům a ujali se vedení 3 : 1. Po velkém tlaku domácích tři minuty před koncem vyrovnal Tonda Hudeček a muselo se prodlužovat. V desetiminutovém prodloužení si oba týmy vytvořily několik šancí, ale gól nepadl. Rozhodnout musel penaltový rozstřel, který vyhrálo domácí družstvo z Krakovčic. O výsledek však tradičně nešlo. Šlo o to sejít se, zahrát si, pohovořit, popít a poté v místní pergole posedět při pivku, grogu a výborné sekané.
 • Dne 27. prosince 2015 se v Pořežanech uskutečnil již 2. ročník turnaje ve stolním tenise pořádaný v nově rekonstruovaném kulturním domě. Tohoto ročníku se zúčastnili i hráči z Drahotěšic, kteří přijeli v hojném počtu. Celkově se turnaje zúčastnilo 18 hráčů. Ti byli po zahájení rozděleni do 2 skupin po 9 hráčích, které se hrály systémem každý s každým. Základní skupiny zpestřil zápas mezi nejmladším účastníkem 10letým Matyášem Kubíkem a nejstarším 78letým panem Šoukalem. Po dohrání základních skupin se hráči mohli občerstvit klobásou a pivem. V další fázi turnaje se hráči rozdělili do 2 finálových skupin, kde bojovali o svá konečná umístění. Na stupně vítězů se po tuhém a dlouhém měření sil probojovali první Šoukal, druhý Staněk a třetí Beznoska. Všichni zúčastnění byli po ukončení turnaje odměněni diplomem a krásnými cenami. Doufejme, že se v roce 2016 v Pořežanech opět sejdeme a užijeme si spoustu napínavých bitev jako v roce 2015.
 • V sobotu 28.11.2015 se členové SDH Sobětice z účastnili hasičské soutěže v Hluboké nad Vltavou „O HLUBOCKÉHO KAPRA“. V nabité konkurenci 38. špičkových týmů borci ze Sobětic se svým platným pokusem obsadili 33. místo. Tato soutěž ukázala, že ani v konkurenci mezi nejlepšími týmy kraje se hasiči ze Sobětic neztratí a svedou býti rovnocennými soupeři i když stále je co zlepšovat.

 IMG_20151128_123752.jpg (4160×2336)

 

 

 

 

 

 

 

rybářské závody

 

vánoční foceníoční focení - 2006 družstvo Žimutice

vánoční focení

 

 

 

 

 

 

 

Vyhledat v textu

26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2016

 

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

100026
zimutice_foot.png