Drobečková navigace

Obec Žimutice > Co je nového > Sport

Sport

•  Turnaj ve stolním tenise - Pořežany
  • Jako každým rokem i letos 28. října pořádali volejbalisté ze Žimutic 14. ročník turnaje v odbíjené.

Turnaj začal v devět hodin ve sportovní hale v Týně nad Vltavou. Všechny přítomné přivítal David Novotný a hráči byli seznámeni s pravidly a systémem hry. Celkem se zúčastnilo šest družstev: Žimutice, Lavina, Žimutice m. (mladí), týmy z Nové Bystřice, Ntolic a Třeboně. S těmito družstvy máme dlouhodobé herní i přátelské vztahy.

Hrálo se systémem každý s každým do 20 bodů. Po dlouhém a vysilujícím boji o body (a míče), které nikdo nedal ,,zadarmo“, se posledním zapískáním rozhodlo o vítězi denního turnaje
    v odbíjené. Každý s nervozitou čekal na výsledky klání. A to se týkalo i jednoho mladého týmu, který nemá moc zkušeností s turnaji, a přesto si přišel zahrát a udržet dobrou náladu i atmosféru hry.

Konečné pořadí - 1. místo - Nová Bystřice, 2. místo - Netolice, 3. místo - Lavina, 4. místo - Třeboň, 5. místo - Žimutice č., 6. místo - Žimutice m.

Po skončení turnaje a předání pohárů vítězům a drobných cen ostatním týmům se mnozí přesunuli do nedaleké Zámecké restaurace k posezení a popovídání s přáteli.

Jsme rádi, že se každoročně sejde na tomto turnaji mnoho týmů, bezva hráčů, kamarádů, ale
    i fanoušků, kteří dodají celému turnaji tu správnou atmosféru.

Děkujeme obci Žimutice a všem sponzorům za finanční příspěvek, zejména Jaderné elektrárně Temelín jako generálnímu partneru Oranžového roku v Žimuticích.

Na závěr malé poohlédnutí za naší sezonou roku 2016.

8.         turnaj - 26.12. Třeboň (Třeboňská vánoční) - 3. místo

Tímto byla zakončena letošní sezona. Sportu zdar! (Sláva vítězům a síla poraženým pro další sezony!) :-)

• 31. července se uskutečnil v Žimuticích  XII. ročník fotbalového turnaje „O pohár starosty obce“. Za velmi krásného počasí turnaj vyhrálo družstvo z Krakovčic. Ve finále šťastným gólem deset vteřin před koncem porazili Bečice 2 : 1, další pořadí Koby tým, Hartmanice, Žimutice, Pořežany a Sobětice. Nejlepší brankář turnaje byl vyhlášen z týmu Krakovčic Pavel Zeman,  nejlepší hráč Radim Ille z Bečic, nejlepší střelec Marek Sedlic a nejlepší juniorský hráč David Šedivý. Hlavním partnerem akce byla JE Temelín skupina ČEZ.
  • 16. července pořádalo SDH Krakovčice jubilejní 10. ročník nohejbalového turnaje dvojic – Krakovčická šajtle. Turnaje se zúčastnilo 9 dvojic.

Pořadí:

1. Michal Bárta, Josef Vomáčka ml.

2. Jaroslav Brom, Vlastimil Švík

3. Tomáš Janeček, Petr Valenta

Po skončení turnaje zakončili den nejen sportovci, ale i místní občané při české písničce.

• Dne 9. července 2016 se na Žimutickém hřišti konal První Žimutický volejbalový turnaj. Turnaje se zúčastnilo celkem pět týmů. Zúčastněné týmy byly nejen ze Žimutic, ale i širšího okolí. První místo obsadil tým Dvojky z Týna nad Vltavou. Druhé místo obsadil tým Vazalové ze Žimutic. Na třetím místě se umístili Žimutice Modří, kteří se uvolili a po dlouhých letech se znovu sjednotili, aby si zahráli na tomto turnaji. Čtvrté místo obsadil tým Dvogr z Bečic a páté místo pak obsadil tým Jedničky. Velký dík patří všem, jenž se na přípravě turnaje podíleli a poděkování patří i všem zúčastněním.

• Žimutice na Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise v Alicante - Ve španělském Alicante se od 23. do 29. května 2016 konalo XXVIII. Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise, kterého se zúčastnilo 4700 hráčů z 80 zemí, z České republiky kolem stovky. Mezi účastníky byli i zástupci obce Žimutice - Miroslav Šálený (kategorie 50 +), Jirka Lukášek (40+) a Pavel Hrůza (40+). Toto trio měl doplnit ještě Zdeněk Šálený, ale ze zdravotních důvodů se akce nakonec nemohl zúčastnit. Byla to obrovská sportovní událost, velkolepě zahájená a zakončená, která zanechala ve všech účastnících ten nejlepší dojem. Hrálo se na 156 stolech s perfektní organizací, při zajištění vysoké bezpečnosti všech hráčů. Pro Žimutické to byla především cenná sportovní zkušenost, vždyť na turnaji hráli takoví hráči jako He Zhi Wen – účastník OH v RIU 2016, nebo Ding Yi – účastník všech OH v období 1988-2000. Obec Žimutice jako sponzor věnovala hráčům dresy s logem obce, proto velké poděkování míří právě na Obecní úřad Žimutice.

DSCN3020 (1).JPG

•

• V letošním roce se Podnikové ligy ve stolním tenise za Žimutice zúčastnila dvě družstva. Družstvo Žimutice ve složení – Jiří Lukášek, Miroslav Šálený, Pavel Hrůza a za nemocného Zdeňka Šáleného velmi talentovaný třináctiletý Honzík Hrůza. Za družstvo TPS (Tuchonice, Pořežany, Smilovice) – Milan Hajný, Josef Hajný, Vít Vanýsek a Miroslav Kučera Letošního již XVII. ročníku podnikové ligy se zúčastnilo opět deset kvalitních a vyrovnaných týmů. Družstvo ŽIMUTICE v předposledním rozhodujícím zápase podlehlo po velkém boji 3 :7 týmu BEVOTEXU a s jedinou porážkou skončili již potřetí za sebou na druhém místě. TPS obsadilo šesté místo. V kategorii jednotlivců obsadil Pavel Hrůza třetí místo s úspěšností 87,5%.
  •  Silvestrovský fotbálek - Fotbalový rok byl zakončen již po desáté zápasem Krakovčice – Hartmanice, tentokrát se hrálo na hřišti v Krakovčicích. Docela přijatelné počasí, výborná nálada, hodně hráčů, dokonce i několik diváků a snad vše bez vážnějšího úrazu, tak lze stručně shrnout tradiční silvestrovský fotbálek. Zápas začali lépe hosté z Hartmanic, kteří se po hezké akci ujali vedení. Do konce poločasu se podařilo domácím vyrovnat na 1 : 1. Úvod druhého poločasu opět lépe vyšel hostům a ujali se vedení 3 : 1. Po velkém tlaku domácích tři minuty před koncem vyrovnal Tonda Hudeček a muselo se prodlužovat. V desetiminutovém prodloužení si oba týmy vytvořily několik šancí, ale gól nepadl. Rozhodnout musel penaltový rozstřel, který vyhrálo domácí družstvo z Krakovčic. O výsledek však tradičně nešlo. Šlo o to sejít se, zahrát si, pohovořit, popít a poté v místní pergole posedět při pivku, grogu a výborné sekané.
  • Dne 27. prosince 2015 se v Pořežanech uskutečnil již 2. ročník turnaje ve stolním tenise pořádaný v nově rekonstruovaném kulturním domě. Tohoto ročníku se zúčastnili i hráči z Drahotěšic, kteří přijeli v hojném počtu. Celkově se turnaje zúčastnilo 18 hráčů. Ti byli po zahájení rozděleni do 2 skupin po 9 hráčích, které se hrály systémem každý s každým. Základní skupiny zpestřil zápas mezi nejmladším účastníkem 10letým Matyášem Kubíkem a nejstarším 78letým panem Šoukalem. Po dohrání základních skupin se hráči mohli občerstvit klobásou a pivem. V další fázi turnaje se hráči rozdělili do 2 finálových skupin, kde bojovali o svá konečná umístění. Na stupně vítězů se po tuhém a dlouhém měření sil probojovali první Šoukal, druhý Staněk a třetí Beznoska. Všichni zúčastnění byli po ukončení turnaje odměněni diplomem a krásnými cenami. Doufejme, že se v roce 2016 v Pořežanech opět sejdeme a užijeme si spoustu napínavých bitev jako v roce 2015.
  • V sobotu 28.11.2015 se členové SDH Sobětice z účastnili hasičské soutěže v Hluboké nad Vltavou „O HLUBOCKÉHO KAPRA“. V nabité konkurenci 38. špičkových týmů borci ze Sobětic se svým platným pokusem obsadili 33. místo. Tato soutěž ukázala, že ani v konkurenci mezi nejlepšími týmy kraje se hasiči ze Sobětic neztratí a svedou býti rovnocennými soupeři i když stále je co zlepšovat.