Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Advent 2012

Advent v plném proudu

 

     I naše Základní škola a Mateřská škola  Žimutice se zapojila v tomto vánočním čase do adventních oslav. S žáky 1. stupně jsme uspořádali v rámci hodiny slohu tematickou besedu, kde jsme si povídali o vánočních zvycích a tradicích nejen v Čechách, ale i ve světě.

     To, že advent je dobou příprav na vánoční svátky, víme. Ovšem dozvěděli jsme se i mnoho dalších zajímavostí. Například, že 4 svíce na adventním věnci mají svá jména. Na 1.adventní neděli bývá rozsvícena tzv. svíce proroků,  druhá je betlémská, třetí pastýřská a poslední, čtvrtá svíčka je andělská a představuje mír a pokoj. Věnce byly pravděpodobně používány již před příchodem křesťanství.

   V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme malovali dřevěné vánoční ozdoby, vyráběli vánoční přáníčka a vyzdobili si školu anděly, čerty a Mikuláši.

    Právě v peklo se změnila školka a malé děti se přeměnily v čertíky a čertice, andílky a dokonce se objevil i Mikuláš s bílými vousy. Užily si celý den skotačení s různými hrami. Když 5. prosince během dopoledních hodin do budovy školy přišel opravdivý Mikuláš v doprovodu hodného anděla, spolu s velkým čertem, nastal čas pravdy. Nyní hříšníci zpytovali své svědomí, někdy i slzička ukápla. Ovšem nadílku dostal opravdu každý, za krátkou básničku či koledu jim anděl předal balíček nejen se sladkostmi. I někteří školáci se báli. Po slibu, že se napraví, jsme se všichni s milou návštěvou rozloučili a předali jim v upomínku malou pozornost.

 

 

Text a foto: Dana Ryšlavá, vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

16. 1. Ctirad

Zítra: Drahoslav

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

164795
zimutice_foot.png