Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
Svoz velkorozměrového a nebezpečného odpadu
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Beseda - Canisterapie

Beseda - Canisterapie

     V úterý 18. března 2014 navštívila naši školu paní lektorka Šárka Mikulášová z Psí školy Alfa s dvěma fenkami plemena Husky – Barčou a Dášenkou. V tělocvičně jsme se všichni zúčastnili poučné besedy na téma – Jak se chovat v rizikových situacích, kdy dítě napadne pes.

Dozvěděli jsme se například, že si máme dávat pozor, abychom pejskovi nešlápli na ocásek nebo tlapky. Při podávání psích pamlsků může dojít ke kousnutí, podáváme vždy z otevřené dlaně, ne prsty, případně piškot či jinou dobrotu určenou pro psa hodíme na zem. Samozřejmostí je vždy se zeptat páníčka. Nikdy nesmíme dát čokoládu, ta působí jako jed.

Když vidíme toulavého psa, obloukem se mu vyhneme a požádáme dospělého, aby zavolal na Policii ČR. Na cizího psa nikdy nesaháme, hrozilo by v případě pokousání přeočkování a přeléčení proti vzteklině.

Chceme – li psa pohladit, musíme se zeptat páníčka, zda-li můžeme.

A víte, proč pes honí děti nebo dospělé? Jedná se o instinkt šelmy z pravěku, kdy lovil zvěř. Co tedy máme udělat? Zůstaneme stát a to i v případě, že jedeme na kole.

Během besedy byl čas i na praktický nácvik – nasazovali jsme barevné látkové botičky na tlapky pejsků a hlavně si každý vyzkoušel situaci, kdy na něj zaútočí pes.

Zásady: 1. Spojit obě ruce a položit na krk.

2. Smotat se do klubíčka jako ježek a nerozmotat se.

Vybrané peníze za přednášku poslouží na výcvik psů, kteří pomáhají nemocným lidem.