Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
Setkání žen
Setkání žen
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Dětský den
26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2015 > Beseda o 1. pomoci

Beseda o 1. pomoci

     Zdraví je pro člověka velice důležité a jak zachránit život nebo pomoci jedinci v situaci jeho ohrožení, to vše jsme se dozvěděli v zajímavě a poutavě vedené besedě s paní doktorkou Hanou Královou. Během dopoledního vyučování navštívila naši malotřídní ZŠ a MŠ Žimutice. Nejdříve v bílém plášti navštívila žáky 1. stupně a poté zavítala k dětem do školky.

Pomocí několika otázek se otevřela beseda, po které následoval vlastní praktický nácvik ukázek 1. pomoci.

Otázky: 1. Kdy jsem se setkal(a) ve svém životě se zraněným člověkem?

2. Co jste dělali?

Důležité je totiž nebát se pomoci, ale myslet i na své vlastní zdraví, zda danou situaci zvládnu. Naučili jsme se správně volat na záchrannou službu či požádat o pomoc kolemjdoucí dospělou osobu – to vše formou názorných scének.

Pak již přišla na řadu maketa tzv. Anduly, dnes v angličtině Little Anne, kde si každý vyzkoušel ,jak se zachovat při bezvědomí.

Už všichni víme jednotlivé kroky:

1. Promluvit na člověka

2. Dát bolestivý podnět – štípnutí do ucha

3. Volat ihned záchrannou službu

Další důležitou věcí byl nácvik tepenného krvácení na ruce ,kde pomocí čistého kapesníku nebo šátku jsme se pokusili zachránit spolužákovu ruku. Přiložili jsme tlakový obvaz a zvedli končetinu směrem vzhůru.

Nezapomněli jsme ani na prevenci a předcházení zraněním.

Ve školce se naši malí kamarádi vzdělávali hravou formou - obvazovali, používali šátek, poslouchali fonendoskop. Učili se, koho mají zavolat, když uvidí bezvládné tělo – rodiče nebo jiného dospělého. Na konkrétních situacích si vysvětlovali, co se může stát, když spadnou ze schodů nebo uklouznou na ledě.

Tato vzdělávací akce byla pro děti i žáky velice přínosná a těšíme se na další pokračování.