Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > Beseda s policií 2009

Beseda s policií

 

Beseda s Policií ČR

 

  

     Úterý 24. února nebylo jen  tak obyčejným dnem. Během dopoledního vyučování navštívili naši  ZŠ a MŠ v Žimuticích  čtyři uniformovaní policisté a dva psovodi se psy. Muži zákona sídlí na obvodním oddělení v Ševětíně.

     Zajímavou besedu určenou nejen žákům 1. stupně, ale i dětem z mateřské školy zahájil vrchní inspektor nadpor. Volner Martin ukázkou zbraní, jimiž jsou policisté vybaveni při zásahu. Seznámili jsme se např. i se signálními pistolemi se světlicemi. Jako zajímavost jsme se dozvěděli, že donucovací prostředek tomfa čili obušek, má svůj původ v Japonsku a vznikl z kliky od rumpálu.

     Další policisté – inspektor prap. Ročovský František, isnpektor prap. Kasper Pavel a vrchní asistent podprap. Svoboda Lukáš si rozdělili děti na skupinky a dávali dětem neprůstřelné vesty,  nasazovali pouta a odpovídali na všetečné dotazy.

     Poté na řadu přišla bezpečnost silničního provozu, určování dopravních značek a správné vybavení kola. Nebyly opomenuty ani zásady chování dětí v krizových a životu nebezpečných situacích.

     Ani to však nebylo zdaleka všechno. Přišla řada na hru  - Jak se stát kriminalistou? Každý z žáků i vyučujících si jako „dárek“ donesl domů vlastní otisk prstů. Poté si paní učitelky vyzkoušely detektor na odhalení drog a změřili si test na přítomnost alkoholu.

     Čas utíkal velice rychle a to už na nás na hřišti čekal výcvik psů. Jejich zákrok na odhalení a zneškodnění pachatele vzal všem dech. Samotnou tečkou celého dne byla prohlídka služebních vozidel.

     Věříme, že návštěva policistů nebyla zdaleka poslední a těšíme se, že nás opět navštíví.

 

 

                                                                                  Vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

Beseda s policií 09*

Beseda s policií 09

 

Beseda s policií 09

Beseda s policií 09

Beseda s policií 09

 

Beseda s policií 09