Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Beseda - Zdravá 5

Beseda  Zdravá 5

     Ve středu 26. listopadu navštívila v dopoledních hodinách naši školku a školu v Žimuticích lektorka – paní Blanka Musilová z týmu Albert, aby nás seznámila se zásadami zdravé výživy.

Nejdříve ve školce převlečena za kuchařku si s dětmi na koberci povídala o tom, jaké jsou zdravé a nezdravé potraviny a co bychom měli jíst. Děti si ukazovaly jednotlivé obrázky a povídaly si o ovoci a zelenině, jak jim prospívá. Došlo také na vlastní ochutnávku. Zatímco děti ve školce měly besedu vedenou hravou formou, to školáci ve třídě již byli rozděleni do čtyř skupin a soutěžili o ceny.

Víte, proč je v názvu uvedena 5? Číslo udává počet jídel, které bychom měli sníst během dne. A jakou roli má snídaně? Je velice důležitá pro příjem energie na celý den, též pomáhá soustředit se při práci ve škole.

A nyní již k vlastním soutěžím. Každý, kdo v týmu odpověděl správně, byl odměněn papírovým penízem – tzv. pěťákem, který se vhodil do kasičky a jejich počet byl důležitý pro vlastní závěrečné vyhodnocení.

Skupiny byly barevně označeny podle kasiček – modří, červení, žlutí a fialoví.

Za prvé se všichni seznámili s potravinovou pyramidou, poté nastala ochutnávka zeleniny a ovoce se zavřenýma očima, kdy chuť rozhodla, o jaký druh se jedná. Další soutěží bylo sestavení makety pyramidy, nezáleželo na čase, ale správnosti. Následovalo povídání o nápojích. Třeba mléko se nepovažuje z pohledu výživy za nápoj, a tak bychom jej neměli pít na žízeň. Na samém závěru si žáci sestavovali na talířku z částí ovoce a zeleniny postavičky nebo zajímavé obrázky. Sami pak hodnotili své kamarády.

Vítězové obdrželi drobné dárky, ale nikdo neodešel s prázdnou. Už se všichni těšíme na další podobné akce, kde se dozvíme spoustu zajímavých věcí.

 

.

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

15. 1. Alice

Zítra: Ctirad

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

164790
zimutice_foot.png