Drobečková navigace

Obec Žimutice > Co je nového > Stavební práce v obcích > Chodník v Žimuticích

Chodník v Žimuticích

 

Dne 30. 9. 2020 byla ukončena realizace projektu Žimutice – chodník. Tento projekt se skládal z výstavby chodníku podél komunikace 147/II, dřevěné lávky přes vodní tok a veřejného osvětlení. Celková délka chodníku z betonové dlažby je 70 m o šířce 1,5 m. Niveleta chodníku výškově kopíruje přilehlou silnici II/147. Konstrukce lávky je ze třech dřevěných lepených nosníků, které jsou osazeny na betonové pilíře. Pochozí konstrukce lávky je provedena z dubových hoblovaných fošen. Veřejné osvětlení je provedeno LED svítidly, umístěnými na kovových stožárech ve výšce 6 m. Stožáry jsou žárově zinkované. Svítidla jsou umístěna v zeleném pásu vedle chodníku a osazena silniční optikou.

     „Projekt Žimutice – chodník řešíme již několik let a jsem velice rád, že se nám ho podařilo letos dokončit. V projektu jsme se museli vypořádat z mnoha připomínkami. Nejkomplikovanější byla podmínka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, která požadovala zajistit odvodnění komunikace 147/II a ponechat 2,5 m prostor podél stávajícího mostu. Z tohoto důvodu jsme museli chodník posunout o 1,5 m od přilehlé komunikace a lávku posunout o 2,5 m od mostní konstrukce. Na tuto akci obec obdrží dotaci 1 438 763 Kč,“ zhodnotil starosta obce Zdeněk Šálený

Cílem projektu bylo zajistit bezpečný pohyb v obci. Chodník je uzpůsoben pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, včetně řešení informačních systémů.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií (Evropský fond pro regionální rozvoj), z programu Integrovaný regionální operační program.

 

IMG_20201021_130043.jpg

 chodník žimutice

 logo irop mmr.jpg

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164992
zimutice_foot.png