Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Co je nového > 15. výročí vzniku Žimutických informací

15. výročí vzniku Žimutických informacíMilí spoluobčané, letošní rok slaví naše Žimutické informace patnácté výročí od prvního vydaného čísla. Doposud jste do Vašich schránek dostali 90 výtisků. První číslo bylo vydáno v říjnu 2008, mělo 8 stránek a bylo realizováno na obecní inkoustové tiskárně s nákladem 80 ks. A jak to vlastně začalo? V roce 2008 mne požádal o rozhovor kandidát do krajského zastupitelstva do jeho předvolebních novin. On tyto volební noviny nazval Žimutický zpravodaj a do každé domácnosti dal jeden výtisk. Několik občanů se mne ptalo, kdo zpravodaj vydával a kdo platil náklady a zda budou i další vydání.

     Po této zkušenosti jsme se rozhodli, že zkusíme udělat první číslo a uvidíme, jaký bude zájem. Rada vydání Žimutických informací schválila. Největší zásluhu na vydávání Žimutických informací má Hana Šálená, která všech 90 vydání připravila.  Není lehké přenést své pocity, dojmy i fakta na papír tak, aby dávaly smysl. Jsem rád, že jsme se rozhodli informace vydávat, i když to nebylo jednoduché. V minulosti se již několikrát o vydávání „Žimutického zpravodaje“ jednalo, ale vždy zůstalo pouze u slibů. V současné době Rada Obce Žimutice vydává Žimutické informace každé dva měsíce s nákladem 280 ks. Tiskne nám je firma Extrudo Bečice pouze za náklady tisku, za což jim patří velký dík. Přestože se téměř vše kolem nás za těch patnáct let zdražilo, informace stále dodáváme obyvatelům zdarma.

     Prostřednictvím našeho informací Vás o svých činnostech informují naše spolky – SDH Žimutice, SDH Krakovčice, SDH Sobětice, SK Žimutice a osadní výbor Pořežany a Tuchonice. Největší dík patří učitelkám ze ZŠ a MŠ Žimutice, které pravidelně přispívají články o činnosti školy a školky. Pokud budeme chtít, aby tradice Žimutických informací pokračovala i nadále, bude třeba, aby se zapojilo ještě více občanů a spolků se svými podněty, či přímo texty. Žimutickým informacím přeji stálý zájem čtenářů.                                                                Zdeněk Šálený