Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Občan > Co je nového > Generační hry

Generační hryV sobotu 9. 9. se konal druhý ročník Generačních her. Celý den se nesl v duchu prvního ročníku. Účastníci byli rozděleni do pěti týmů po pěti členech. Každý tým porovnával síly v pěti skupinových soutěžích a pěti soutěžích individuálních. Letošní ročník byl malinko přiostřen novými výzvami, zejména soutěží v pojídání různých druhů pálivých omáček nebo náročným kvízem filmových znělek. Všechny soutěže byly bodovány a následné pořadí bylo určeno součtem bodů ze všech soutěží dohromady.

Výhercem letošního ročníku se stal tým Al Alkohol, který potvrdil dominanci v pivním sprintu, ale ukázal i skvělou znalost znělek z filmů, kdy tento tým správně odpověděl i na bonusovou otázku. Na druhém místě nakonec skončil tým Vopičky. Tento tým projevil svůj důvtip při hledání pokladu, ale nejvíce zářil v soutěžích individuálních. Zástupci tohoto uskupení vybojovali první místo hned ve třech individuálních disciplínách, a to při poznávačce, v piškvorkách a překážkové dráze. Třetí místo si vybojovali Ninjové. Ninjům se skvěle vedlo při stavbě věže do výšky, pojídání pálivých omáček a v překážkové dráze. Za zmínku stojí získání největšího množství bonusových bodů, které si získali za ukázkovou mateřskou péči při fotbálku a matematické zdatnosti při výpočtu poslední hádanky v soutěži hledání pokladu. Čtvrté místo obsadil tým Mistři, který si odnesl prvenství z fotbalového turnájku. Zároveň Mistři předvedli své umění stavby věže do výšky. Na pátém místě se umístil tým Modré Lišky. Tento tým se uvedl skvělými fotbalovými výkony, odolností proti pálivým jídlům a bojovným duchem na překážkové dráze.

Jménem SDH Žimutice bych chtěl poděkovat všem zúčastněným a těm, kteří pomohli s přípravami a s vlastním pořádáním Generačních her. Zejména pak cateringovému týmu, který se staral, aby soutěžící měli během dne dost síly a Romanu Tajrychovi za to, že se uvolil strávit sobotní den pečením prasete. Díky patří i Radku Barbulákovi za hudební doprovod celým dnem.