Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2013 > Další beseda s ornitology 27.11.2013

Další beseda s ornitology 

 

     Ve středu 27.listopadu 2013 v dopoledních hodinách na naši školu ZŠ a MŠ Žimutice zavítala milá návštěva. Přivítali jsme opět dva amatérské ornitology – p. Závoru a p. Chaloupku, kteří žáky seznámili s životem hus divokých. Nejednalo se o jejich první besedu, ale již čtvrtou v pořadí a další budou následovat.

     Tentokrát s použitím interaktivní tabule jsme se přenesli do Německa, oblasti Brandenburku, kde v okolí soustavy rybníků jsme byli svědky přeletu asi 23 000 hus severských a polních, z celkového množství 70 000 kusů. Vedle nich usedali jeřábi popelaví ( pták podobný čápovi), jich bylo napočítáno kolem 93 000. Vydávali specifický zvuk a my jsme si mohli na detailních záběrech prohlédnout celé rodiny tohoto druhu. Víte například, že jeřábům nejvíce chutná kukuřice? Kdybyste též chtěli na vlastní oči spatřit tuto podívanou, musíte si brzy přivstat, okolo 4.hodiny ranní koncem měsíce října, tyto záběry pocházely z 20. října tohoto roku. Nic Vám nebrání navštívit Německo a vydat se kousek za Berlín, 15 minut jízdy.

     Beseda byla vedena velice poutavě vzhledem k věku žáků 1.stupně. Všichni se již těšíme na jaro, neboť máme přislíbeno setkání s netopýry.

.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164842
zimutice_foot.png