Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
Setkání žen
Setkání žen
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Dětský den
26
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2007 > Den matek2007

Den matek2007

 

Vystoupení ke Dni matek v Žimuticích

 

 

     I letošní rok si děti z MŠ a žáci Základní školy v Žimuticích připravili vystoupení jako dárek pro své maminky a nejbližší příbuzné. V tělocvičně školy se čtvrteční odpoledne opravdu vydařilo. Vždyť se také každý poctivě připravoval, aby předvedl bezchybný výkon.

    A bylo se opravdu na co dívat! Úvodní krátké slovo pronesla paní ředitelka a zahájila celý program trvající více než hodinu a půl. V první části vystoupily děti z MŠ, které přednesly pásmo básniček a písniček určených maminkám. Poté si zatančily "ptačí tanec", který vzbudil úsměv snad u každého z přítomných diváků. Aby toho nebylo málo, nejmenší ukázaly,

co se již naučily v němčině a angličtině.

    Školáci recitovali rozverné básně Emanuela Frynty, kde každý z nich představoval jedno či dvě zvířátka. V další části jsme si mohli zazpívat známé anglické písničky a dokonce si i zacvičit.

Následovala pohádka od Františka Hrubína - Paleček a jeho kamarádi. V zápětí se parket uvolnil pro sestavu žáků s balančními míči, kteří si protahovali páteř a celé tělo při recitaci Vodní pohádky. A na samém závěru žáci 1. stupně ukázali, že aerobic pro ně rozhodně není neznámou. Jejich Samba No 5 nezklamala, zvlášť když všichni vystupovali ve stejném úboru - oranžových batikovaných tričkách vlastní výroby.

    Čas rychle uplynul a my se můžeme těšit na další akce určené pro rodiče v příštím školním roce.

                                                                                              učitelé ZŠ a MŠ Žimutice