Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Den Země 2012

Den Země – Projekt, který má smysl

I v letošním roce jsme se zapojili do ochrany životního prostředí v rámci projektu – Den Země. Jedná se už o 5. ročník této akce, kdy každý přiloží ruku k dílu a společnými silami vysadíme nové stromky.

Opět jsme se v pondělí 23. dubna 2012 vydali do lesa k obci Sobětice. Rozdělili jsme se do několika skupin a nic nám nebránilo v práci. Jedna skupina dětí sázela smrčky, druhá čistila les od odpadů – železného šrotu, skla a dalších nečistot, které hyzdí les. Třetí „parta“ snášela klestí na hromadu a čtvrtá vyráběla kůly k mladým doubkům, které jsme na samý závěr dopoledne též vysázeli.

Celkem jsme vysadili 60 smrčků a 6 doubků. Pomocí sekeromotyk, pod odborným dohledem pracovníků naší obce, se snažili i prvňáčci. Nikdo nezahálel, děti se postupně střídaly v kopání jamek i vlastním sázení. Pochvalu si zasloužili opravdu všichni, ale velkou jedničku do žákovské knížky si odnesl Adámek Florián z 1.třídy, který překvapil svou pílí a zručností.

Když jsme byli s prací hotovi, za odměnu jsme si opekli špekáčky a s dobrým pocitem jsme se vrátili do budovy školy.  Těšíme se, že i v příštím školním roce budeme pomáhat naší přírodě.

.

Vyhledat v textu

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

147222
zimutice_foot.png