Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Den Země 2014

Den Země 2014

     I v letošním roce jsme se opět zapojili do ochrany životního prostředí v rámci projektu – Den Země. Jedná se už o 7. ročník této akce, kdy každý přiloží ruku k dílu a společnými silami vysadíme nové stromky.

    Tentokrát jsme se v pondělí 28. dubna vydali nedaleko budovy školy  směrem  Dolní Kněžeklady. Rozdělili jsme se do dvou skupin a pod odborným vedeným pracovníků Obce Žimutice – pány Milana Opluštila a Martina Hubeného – nám nic nebránilo v práci.

     Celkem jsme vysázeli 19 stromů – duby, buky letní, habry a javory. Pomocí sekeromotyk jsme vyhloubili díru, zatloukli dřevěný kůl, řádně usadili stromek, upevnili pletivo. V tomto pořadí jsme se jednotlivě střídali, práce nám šla hladce od ruky.

   Vybavili jsme se vhodným oblečením a obutím i pracovními rukavicemi. Nadšení nikomu nescházelo, všichni žáci si zasloužili pochvalu a nejen to. Každý obdržel do žákovské knížky v rámci pracovních činností jedničku.

     Když jsme byli s prací hotovi, za odměnu jsme si opekli na školní zahradě špekáčky a s dobrým pocitem jsme se vrátili do budovy školy.  Těšíme se, že i v příštím školním roce budeme pomáhat naší přírodě.

 

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

Vyhledat v textu

19. 11. Alžběta

Zítra: Nikola

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149205
zimutice_foot.png