Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2015 > Den Země 2015

Den Země 2015

I v letošním roce jsme se opět zapojili do ochrany životního prostředí v rámci projektu – Den Země. Jedná se už o 8. ročník této akce, kdy každý přiloží ruku k dílu a společnými silami vysadíme nové stromky.

Tentokrát byla vítaná změna. V pondělí 20. dubna jsme jeli hasičským autem a dalšími osobními auty do nedalekých Sobětic. Rozdělili jsme se do dvou skupin a pod odborným vedením – pánů Milana Panského a Petra Hubeného – nám nic nebránilo v práci.

Celkem jsme během dopoledne vysázeli 50 stromků – samé smrky. Pomocí sekeromotyky a rýče jsme vyhloubili díru, řádně usadili stromek. Nezapomněli jsme zkontrolovat, zda pevně sedí. V tomto pořadí jsme se jednotlivě střídali, práce nám šla hladce od ruky.

Vybavili jsme se vhodným oblečením a obutím i pracovními rukavicemi. Nadšení nikomu nescházelo, všichni žáci si zasloužili pochvalu. Největší šikulové obdrželi do žákovské knížky v rámci pracovních činností jedničku.

Vyhledat v textu

15. 10. Tereza

Zítra: Havel

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

148099
zimutice_foot.png