Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2018 > Den Země 2018

Den Země 2018

 

 I v letošním roce jsme se opět zapojili do ochrany životního prostředí v rámci projektu – Den Země. Jedná se už o 10. ročník této akce, kdy každý přiloží ruku k dílu a společnými silami vysadíme nové stromky. Tentokrát se k nám přidali i malí kamarádi – pomocníci ze školky. Ti, oděni v barevných reflexních vestách, se zaměřili na sběr odpadků v obci Žimutice. Pro školáky jde o vítanou změnu, kdy místo učení si vezmou pracovní oděvy a s chutí se pustí do práce. Sami můžete posoudit, co o této záslužné činnosti v hodině českého jazyka napsali, když si hráli na novináře. (zkrácená verze) V pátek 27. dubna jsme jeli sázet stromky, vysadili jsme 25 smrků. Když bylo hotovo, nasvačili jsme se a pak jsme jeli opékat buřty do Žimutic. Vojta Lukšík a jeho parta kamarádů Když jsme dorazili do Žimutic, potkali jsme školkáčky, kterým jsme pomáhali opékat špekáčky. Pavla Burianová a její skupina Sešli jsme se před 8 hodinou a čekali jsme na odvoz. Dorazili jsme do Smilovic, místo zvané U Kálala. Odložili jsme si batohy a čekali jsme, až nám pan Polák rozdá sekeromotyky. Vykopali jsme díry a postupně sázeli stromky. Pěkně jsme je okolo udupali, aby správně rostly. Potom jsme se vrátili na hřiště do Žimutic, kde jsme si opékali špekáčky a hráli si na herních prvcích. Celé dopoledne jsme si pěkně užili. Nikča Nuhlíčková a Anetka Trávníčková Některým dětem se líbilo, že se mohou svézt hasičským autem. Během sázení jsme si povídali o ochraně přírody a vypočetli jsme si s žáky 5. ročníku aritmetický průměr na 1 žáka tj. 1,14 stromku. Takže příští rok opět na shledanou!

20180427_092047.jpg

20180427_091849.jpg

CIMG1889.JPG

CIMG1886.JPG

 

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

 

Vyhledat v textu

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

146393
zimutice_foot.png