Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1
 • 6. 6. 2020 19:22
  Sokolova
  Velkoobemovy svoz

  Kdy je svoz odpadu? Hlaseni je nesrozumitelne,na webu neni aktualizovano ani hladeni rozhlasu,ani svoz odpadu :(


 • 6. 12. 2013 15:18
  Jiřina Matějková
  HLEDAJÍ SE PEJSKOVÉ!!!

  Dobrý den, ráda bych Vás všechny touto cestou požádala o pomoc při hledání dvou ztracených pejsků, utekli nejspíš po stopě zvěře v úterý 3. 12. 2013 v odpoledních hodinách od samoty u Budáčka, od té doby se neukázali. Jsou mírumilovní, hodní, Argo je půlroční vlčák, Stázinka dvouletá kříženda zrzavé barvy. Lidem by neublížili, ale je možné, že ztratili cestu domů a budou zmatení, uvítáme jakoukoli informaci, nálezci přísluší finanční odměna, volejte nebo pište prosím na 774427049, moc děkuji, Matějková


 • 25. 4. 2012 19:36
  M. Nesměráková
  Třitim

  Dobrý den, jsem amatérský genealog a podařilo se mi dohledat v archívech původ naší rodiny až do konce 17.st...Jedná se o rod Trendů sedláků z Třitimy č.p.8 a posléze č.p.19 patřící rodině Novotných, kam se můj prapraděd přiženil. Zajímalo by mě zda dnešní popisná čísla odpovídají údajům z kronik či došlo v této obci k přečíslení. Děkuji


 • 28. 9. 2023 6:07
  Vikiuhr
  Writer

  urenrjrjkvnm


 • 12. 4. 2012 14:25
  Libuše Vránová
  Třídní sraz

  Dobrý den,prosím o info zda u Vás bydlí paní Květa Hečlová rozena Novotná, která navštěvovala Střední zemědělskou školu v Čáslavi. Rádi bychom ji pozvali na třídní sraz po 30 letech. Poslední kontakt byl z Vašeho kraje Dvůr Korákov. Děkuji za info


 • 8. 10. 2011 17:47
  Naďa
  Ztracené doklady

  Dobrý den,hledám Terezu Tajrychovou ze Žimutic. Našla jsem její doklady..OP,ŘP atd. Prosím, kdo jí zná.ať se mi ozve na mejl, děkuji.


 • 16. 9. 2010 12:42
  Katka
  Co tady postrádám...

  Dobrý den.Chybí mi tu docela otevírací doba v obcodě,na poště a na obecním úřadě.Děkuji za odpověď Katka


 • 11. 1. 2010 19:52
  Tereza Výborná
  Turistické informace

  Dobrý den, bohužel mi nejde poslat Vám email, tak to musím zkusit touto formou. Chtěla jsem se Vás zeptat na několik informací, které jsou důležité pro mou práci týkající se turistiky dětí. Nejprve by mě zajímalo, zda nevíte, jaký počet turistů navštíví Žimunice nebo další vesnice spadající pod správu Žimunic za určité období a zda nemáte nějaké statistiky, kolik z těchto turistů jsou děti nebo děti s rodiči. Dále se zajímám o to, jestli zde nejsou nějaké vyhlášené turistické atraktivity (nebo také cyklostezky, farmy, jízdárny...), které by tyto děti a mládež mohly zajímat a navštěvují je.

  Děkuji za brzkou odpověď.


 • 15. 11. 2009 5:11
  Edwin Otta
  Tak tohle vám vyváží smetí.

  .A.S.A. ustoupila stížnostem zaměstnanců

  Českobudějovicko - Inspektorát bezpečnosti práce si povolali na pomoc někteří zaměstnanci firmy .A.S.A. České Budějovice.
  Autor:
  Edwin Otta

  0×video 0×audio 0×foto 21×komentářů 13.10.2009 14:25
  Speciální odpadový vůz, tak zvané odpadové taxi.
  Speciální odpadový vůz, tak zvané odpadové taxi.
  Autor: DENÍK/Hana Svítilová

  Společnost, která se stará o svoz a likvidaci komunálního odpadu v krajském městě, údajně chybovala v předpisech i ve svém vnitřním fungování a v kvalitě služeb, jež poskytuje městu.

  Pro obsáhlou kritiku se ale možná dá nalézt i stručné a jednoduché vysvětlení. Mzdy.
  „U firmy .A.S.A., provozovna České Budějovice bylo provedeno několik kontrol,“ potvrdil Deníku Jan Rosický z českobudějovického oblastního inspektorátu bezpečnosti práce.
  Stížnosti zaměstnanců s žádostí o nápravu směřovaly i na radnici, protože město České Budějovice drží ve firmě zhruba čtvrtinový podíl.

  „Na jedné straně sporu jsou odboráři a na druhé zaměstnavatel, je to vnitřní věc společnosti .A.S.A.,“ vyjádřil se na adresu dokumentů poslaných na radnici českobudějovický primátor Juraj Thoma. „Souvisí to se systémem odměňování zaměstnanců,“ doplnil Thoma.
  Podle informací Deníku bylo do rukou inspektorů doručeno letos a vloni hned několik podnětů. Týkaly se například přesčasové práce, přeřazování na jinou práci nebo ukončování pracovních poměrů, vše v návaznosti na vyplácené mzdy. Inspektoři skutečně našli i kritizované chyby a vyžádali si jejich odstranění. Inspektorát si vyžádal také informaci o řešení, což .A.S.A. dodala. Blíže nechtěl Jan Rosický spor komentovat s odkazem na předpisy o ochraně osobních údajů.

  Vedení svozové firmy podle svých slov všechny nedostatky odstranilo. „V současné době žádné spory se zaměstnanci ohledně odměňování nevedeme,“ uvedla Alexandra Kostřicová, tisková mluvčí společnosti .A.S.A., spol, s r. o. „Výjimkou je pouze soudní řízení o neplatném ukončení pracovního poměru s jedním bývalým zaměstnancem .A.S.A.,“ dodala Kostřicová.
  Pracovník se kterým byl zrušen pracovní poměr, je přesvědčen, že z firmy musel odejít především proto, že kritizoval různé nedostatky v její činnosti. Podle Kostřicové je však za rozvázáním pracovního poměru verbální napadení zaměstnankyně .A.S.A.
  „V současné době je spor ve fázi probíhajícího soudního řízení. Do vynesení rozsudku nepovažujeme za vhodné tuto kauzu jakkoli komentovat,“ zmínila Kostřicová.

  .A.S.A. České Budějovice už má s kritikou své zkušenosti. Zná jí nejen od zaměstnanců. Na přelomu minulého a letošního roku dokonce radnice zvažovala, jak se do budoucna ke spolupráci s firmou postaví. Ale po pár měsících se problémy urovnaly a v současnosti považují radnice i .A.S.A. spolupráci za korektní.

  Kostřicová odmítla i poslední kritiku, která se týkala svozu na konci pracovního týdne. Šlo o tvrzení, že svozová vozidla byla v depu dříve, než by podle předpokládané doby svozu měla být. „Vozidla společnosti .A.S.A. splnila vůči všem zákazníkům povinnosti a svezla plánované trasy podle harmonogramu. Všechny reklamace jsme schopni vyřídit ve standardním režimu,“ konstatovala k tomu Kostřicová.

  Oblastní inspektorát bezpečnosti práce dostane ročně zhruba 400 podnětů občanů – zaměstnanců na porušování pracovně právních předpisů u jejich zaměstnavatelů. Zhruba 300 z nich se šetří kontrolou na místě.


  * Tisknout článek
  * Poslat článek e-mailem


 • 6. 6. 2009 0:31
  ende
  svoz odpadu

  Každý rok se zvyšuje cena za svoz odpadu,myslím zbytečně.V Týně sídlí firma RUMPOLD,která to má do obce cca 9 km.Přesto svoz provádí ASA,která to má do obce cca 35 km.To se musí zákonitě odrazit v ceně pro občany.Jak asi bylo prováděno výběrové řízení?Veškeré okolí,Bzí,Bukovsko............. sváží Rumpold.V obcích jsou na návsích kontejnery,které v létě 14 dnů smrdí po celé obci díkycelodenímu svitu slunce na ně a ozdobou určitě nejsou.Proč nejsou každému domu přiděleny popelnice,jako je tomu všude jinde.


 • 17. 4. 2009 9:37
  Kristýna Eisová

  Děkuji, Lukáš se mi už ozval. Kristýna E.


Novější 1

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů