Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
Svoz velkorozměrového a nebezpečného odpadu
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > Dopravní výchova

Dopravní výchova ve spolupráci s BESIP


     Naše Základní škola a Mateřská škola Žimutice díky grantu Jihočeského kraje dojíždí na praktickou výuku bezpečnosti silničního provozu na dopravní hřiště do Českých Budějovic.
     Před vlastním odjezdem následovala odborná příprava, ve škole i školce jsme se seznámili se základními dopravními značkami a hlavně zásadami, jak se chovat na silnici a co vše má mít správný cyklista. Tedy nejen helmu, ale i řádně vybavené kolo.
     Ve čtvrtek 10. září jsme se shromáždili malé děti z mateřské školky a školáci s přilbami, batůžky a svačinou před budovou školy a vyrazili za novými zážitky.
Na místě na nás již čekali dva instruktoři, kteří si nás rozdělili na dvě skupiny. Děti ze školky jezdily na koloběžkách na dopravním hřišti, zatímco žáci školou povinní sledovali tematicky zaměřený videopořad a následoval přípravný test na ověření znalostí. Žák, který dosáhne pouze 5 trestných bodů, může získat průkaz cyklisty. Upozorněním pro rodiče může být i informace, že jakmile dítě jede na silnici bez helmy, mohou být pokutováni ve výši 2 000,- Kč.
     Poté jsme si vyměnili stanoviště a pokračovali v praktickém nácviku jízdy na kolech a koloběžkách. Největším problémem bylo správně rukou ukázat směr jízdy a uvědomit si, že přes přechod pro chodce se nesmí jezdit s kolem, ale jedině kolo vést.
     Vyměřený čas rychle utekl a my se můžeme těšit na další říjnový termín, kde již na „čisto“ napíšeme test a bez chyb budeme jezdit jako řidiči profesionálové.
Víme totiž, že zdraví nám nikdo nevrátí a každý je zodpovědný hlavně sám za sebe.

                                              Vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

dopravní výchova

dopravní výchova

dopravní výchova

dopravní výchova

dopravní výchova