Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Exkurze do Agrodružstva v Bečicích 2014

Exkurze do Agrodružstva v Bečicích 

    Ve středu 26. března 2014 jsme se vydali pěšky celá naše Základní škola spolu s Mateřskou školou v Žimuticích na odbornou exkurzi do kravína v nedalekých Bečicích. Vybavili jsme se reflexními vestami, pracovním oblečením, holínkami a nic nám nestálo v cestě.

Na místě nás čekal zootechnik – pan inženýr David Novotný, který nás celým areálem provedl a poutavou formou vyprávěl o chovu krav. Zaměřují se na produkci mléka, chovají krávy Holštýnského plemene. Za den dojnice nadojí průměrně 27 litrů. Na ustájení jsme viděli kolem 300 kusů krav a dojnic, které pravidelně dostávají siláž, seno či šrot - krmení sestavené tzv. na míru.

Všechny nás překvapilo moderní vybavení s počítači, které řídí celý chod dojení. Měli jsme též možnost vidět, jak se mléko odčerpává hadicí do připravené cisterny kamionu.

Děti si připravily záludné otázky, na které se jim ihned dostalo odpovědi. Novinkou pro nás bylo, že i krávy mají malý bazének na čistění kopyt nebo že maximální stáří krav se pohybuje okolo 8 let.

Exkurze nás opět obohatila. Hlavně jsme si uvědomili, jak je důležité naše zemědělství. Takže, abychom nemuseli potraviny dovážet z ciziny, už od dětství vštěpujeme mladé generaci, že Češi by měli kupovat převážně české výrobky a podporovat ekonomiku státu.

Vyhledat v textu

16. 10. Havel

Zítra: Hedvika

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

148116
zimutice_foot.png