Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2017 > Exkurze do JE Temelín 2017

Exkurze do JE Temelín 2017

 

V pondělí 20. února 2017 jsme výuku začali netradičně, jeli jsme spolu s našimi kamarády ze školky na exkurzi do informačního centra v zámečku Nový Hrádek. Pro naši ZŠ a MŠ Žimutice to již byla v pořadí třetí návštěva. V 9 hodin si nás převzala milá průvodkyně Ing. Marie Švehlová . Nejdříve jsme se šli podívat do prostor nazvaném Simulátor, kde se budoucí operátoři zaměřují na výkon své velice náročné profese. Jak samotní žáci sdělili, nikdo by nechtěl pracovat v uzavřeném prostoru bez přístupu denního světla a být pod velikým psychickým tlakem. Ovšem pracovat na elektrárně jako profesionální hasič, o tom sní spousta chlapců. Později jsme se přesunuli do promítacího sálu. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací nejen o atomech a různých druzích výroby elektrické energie v České republice. Byly nám promítnuty dva dětské animované filmy – Pat a Mat či Pan Cvrček. Před koncem výkladu jsme se přesvědčili pomocí mlžné komory, že vlny a různá vlnění jsou všude kolem nás a pomocí speciálního přístroje můžeme zachytit i jejich zvuk. V odpočinkové místnosti jsme si se zájmem prohlédli výstavu šperků a nasvačili jsme se. Jako poslední část našeho dvouhodinového programu byla prohlídka dvou expozic s interaktivními prvky pro žáky. Každý si mohl vyzkoušet podle svého zájmu – buď přístroj, hru nebo kvíz. Do školy jsme se vrátili se spoustou zážitků, které si dlouho budeme pamatovat. 

CIMG1294.JPG

CIMG1295.JPG

 

Vyhledat v textu

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

146393
zimutice_foot.png