Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2017 > Exkurze do JE Temelín 2017

Exkurze do JE Temelín 2017

 

V pondělí 20. února 2017 jsme výuku začali netradičně, jeli jsme spolu s našimi kamarády ze školky na exkurzi do informačního centra v zámečku Nový Hrádek. Pro naši ZŠ a MŠ Žimutice to již byla v pořadí třetí návštěva. V 9 hodin si nás převzala milá průvodkyně Ing. Marie Švehlová . Nejdříve jsme se šli podívat do prostor nazvaném Simulátor, kde se budoucí operátoři zaměřují na výkon své velice náročné profese. Jak samotní žáci sdělili, nikdo by nechtěl pracovat v uzavřeném prostoru bez přístupu denního světla a být pod velikým psychickým tlakem. Ovšem pracovat na elektrárně jako profesionální hasič, o tom sní spousta chlapců. Později jsme se přesunuli do promítacího sálu. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací nejen o atomech a různých druzích výroby elektrické energie v České republice. Byly nám promítnuty dva dětské animované filmy – Pat a Mat či Pan Cvrček. Před koncem výkladu jsme se přesvědčili pomocí mlžné komory, že vlny a různá vlnění jsou všude kolem nás a pomocí speciálního přístroje můžeme zachytit i jejich zvuk. V odpočinkové místnosti jsme si se zájmem prohlédli výstavu šperků a nasvačili jsme se. Jako poslední část našeho dvouhodinového programu byla prohlídka dvou expozic s interaktivními prvky pro žáky. Každý si mohl vyzkoušet podle svého zájmu – buď přístroj, hru nebo kvíz. Do školy jsme se vrátili se spoustou zážitků, které si dlouho budeme pamatovat. 

CIMG1294.JPG

CIMG1295.JPG

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

164951
zimutice_foot.png