Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2015 > Exkurze do Jindřichova Hradce

Exkurze do Jindřichova Hradce

Ve čtvrtek 3. září 2015 jsme vyrazili za poznáním. V rámci ochrany přírody se žáci 1. až 5. ročníku ZŠ a MŠ Žimutice, v nedalekém jihočeském městě - Jindřichově Hradci – na skládce odpadů Fedrpuš, seznámili se zásadami správného založení skládky a vedení odpadového hospodářství.

Přímo v areálu nás odborný pracovník – pan Jaroslav Gebl z firmy AVE provedl jednotlivými úseky. Žáky hlavně příjemně překvapila stáda ovcí, která se nerušeně pásla na zatravněných svazích skládky a jakoby do tohoto prostředí ani nepatřila. Dozvěděli jsme se, že odpadky se zde svážejí již 20 let ze tří okresů. Dalším objektem zájmu se staly mohutné bagry a nákladní vozy Tatra, což hlavně chlapci ocenili. První zastávkou bylo třídění papíru, pak plastů a elektrozařízení. Poté následovala komentovaná procházka až na samý vrchol skládky, kam právě byly zaváženy odpadky. Mohli jsme spatřit celý její průřez. Z nejvyššího bodu byl pěkný výhled do širokého okolí.

Každé auto, které vjede na skládku, je zváženo. Pro zpestření jsme se též mohli všichni zvážit na nákladní váze, dohromady jsme měli 0, 76 tun. Znovu jsme si uvědomili, jak je důležité třídění, abychom si naši přírodu neznečistili.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

164950
zimutice_foot.png