Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Exkurze do muzea v Týně nad Vltavou

Exkurze do muzea v Týně nad Vltavou

V úterý 16. 12. 2014 se celá naše malotřídní škola vydala za poznáním. Tentokrát jsme navštívili nově rekonstruované Muzeum v Týně nad Vltavou. Byli jsme zvědaví, neboť naše poslední návštěva byla před pěti lety. Expozice nezklamaly, interaktivní tabule mohly ovládat samy děti. Velký zájem vzbudil malý rybníček, kde byla možnost chytat rybářskými pruty ryby. Dále se líbila stará škola, kde jsme zasedli do starých školních škamen. Neopomeneme ani na pravěká sídliště, kde jsme si vypravovali o této historické etapě nejvíce.

Další částí byla výstava vltavínů a loutek. Největší radost ovšem vzbudilo loutkové divadlo, kde si každý zahrál na loutkoherce. Žáci se rozdělili do několika skupin a svým kamarádům, včetně paní učitelek, hráli scénky z pohádek. Když jsme se dosyta nasmáli, rozloučili jsme se s loutkami ve vitrínách a vrátili se linkovým autobusem zpět do školy. V hodinách prvouky jsme si vyprávěli, co nás nejvíce zaujalo. Některým se výstava tak líbila, že ji brzy navštíví společně se svými rodiči.

Vyhledat v textu

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

146393
zimutice_foot.png