Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Exkurze JE Temelín 20.1.2014

Exkurze JE Temelín 20.1.2014

 

     V pondělí 20. ledna jsme výuku začali netradičně, jeli jsme spolu s další malotřídní školou z Neznašova na exkurzi do informačního centra v zámečku Nový Hrádek. Pro naši ZŠ a MŠ Žimutice to již byla v pořadí druhá návštěva, naši bývalí žáci by mohli vzpomínat.

    V 9 hodin si nás převzala milá paní průvodkyně Martina Marečková a   v promítacím sále jsme se dozvěděli  spoustu zajímavých informací nejen o atomech a různých druzích výroby elektrické energie v České republice. Nahlédli jsme virtuálně do prostoru JE Temelín a seznámili se s její činností. Byl nám promítnut dětský animovaný film o vzniku atomů. Dále jsme si nasadili 3 D brýle a pomocí nich jsme svět viděli i prostorově. Víme už, že pokrok je uskutečnění  utopií a co se dnes  zdá nemožné a nevysvětlitelné, bude už třeba zítra objeveno a uskutečněno.

Před koncem výkladu jsme se přesvědčili pomocí mlžné komory, že vlny a různá vlnění jsou všude kolem nás a pomocí speciálního přístroje můžeme zachytit i jejich zvuk.  

    To již byl čas na malou svačinovou přestávku v odpočinkové místnosti, kde jsme si se zájmem prohlédli výstavu obrazů a šperků. Jako poslední část našeho dvouhodinového programu byla prohlídka dvou expozic s interaktivními prvky pro žáky. Každý si mohl vyzkoušet podle svého zájmu – buď přístroj, hru nebo kvíz.

     Do školy jsme se vrátili se spoustou zážitků, které si dlouho budeme pamatovat.

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

Pozn. Na fotografii jsou děti vyfoceny u makety Květoslava Uránka.

 

Vyhledat v textu

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

146393
zimutice_foot.png