Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2017 > Hádej čím budu 2017

Hádej čím budu?

 

V těchto dnech se děti z žimutické školky seznamovaly s různými druhy povolání. Společně jsme hovořili o tom, jaké zaměstnání by chtěly vykonávat, až budou veliké. Vyprávěli jsme si, proč je práce důležitá a také jsme si vysvětlili lidové pořekadlo „Bez práce nejsou koláče.“ Toto pořekadlo jsme si vyzkoušeli doslova. Jeden den si děti společnými silami upekly jablečné šátečky. Zjistily tak touto cestou, co vše se potřebuje k jejich přípravě a co se musí udělat, než se dostanou koláčky na stůl. Předškoláci krájeli jablíčka a ostatní cukrovali, motali těsto, natírali vajíčkem a skládali na plech. Tímto si děti rozšířily slovní zásobu, procvičily si užívání věcí denní potřeby, jemnou motoriku i týmovou práci. Pak už se jen čekalo na výsledek naší práce, který zmizel z tácu za pár minut.

Další den jsme si vyzkoušeli povolání truhláře. Paní školnice nám připravila dřívka na výrobu ptačího krmítka, a tak se vrtalo, přibíjelo a zavěšovalo. Děti společnými silami vyrobily krásné krmítko, do kterého jsme nasypali dobroty pro ptáčky a teď zdobí naši zahrádku.

 

Text a foto: Petra Kostelecká a Jaroslava Šalamounová – vyučující MŠ Žimutice

20170215_091419.jpg

 

Vyhledat v textu

19. 11. Alžběta

Zítra: Nikola

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149205
zimutice_foot.png