Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2011 > Halloween 2011

Výuka angličtiny hravou formou

V hodinách anglického jazyka jsme se rozhodli připomenout  svátek, jenž se slaví v anglosaských zemích – Halloween. Pojali jsme výuku trochu netradičně.

Kdo chtěl, oblékl se do kostýmu ducha, čaroděje, kouzelníka či dýně a v tělocvičně školy se anglicky představil svým kamarádům. Společně jsme si poté v kruhu vyprávěli   o Halloweenu, který je spojen s nadpřirozenými silami. Dnes se za tyto strašidelné bytosti převlékají děti, které chodí koledovat.

Podle irské legendy prý darebáka Jacka odmítli v nebi i v pekle, proto  v podobě vydlabané dýně bloudí po Zemi a svíčkou si svítí na cestu.

Vysvětlili jsme si rozdíl s našimi Dušičkami, kdy tichou vzpomínkou, hořícími svícemi, květinami a věnci zdobíme hroby a myslíme na své blízké, kteří nás již opustili.

Ve druhé části hodiny jsme ve třídě soutěžili, kdo nejrychleji z nádoby s vodou  ústy vyloví jablko. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. I tato hra je úzce spjata s oslavami Halloweenu.

Ale nejen ve škole jsme se zapojili do oslav. I v družině si děti vyráběly z textilu postavičky duchů, které zavěsily na strom a keř před budovou školy.

.

Vyhledat v textu

13. 11. Tibor

Zítra: Sáva

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149027
zimutice_foot.png