Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Jak jsme pomáhali ptáčkům

Jak jsme pomáhali ptáčkům

 

     I během zimních měsíců se v rámci tělesné výchovy zaměřujeme na ochranu přírody. Konkrétně jsme se rozhodli, že v těchto mrazivých dnech půjdeme nakrmit ptáčky. Nejprve jsme se ve škole seznámili s obrazovou nástěnnou tabulí, kde vedle ptáků na krmítku, které můžeme vidět ve volné přírodě nebo na zahradě či ulici, je uvedeno i vhodné krmení.

    Jako potravu můžeme zvolit směs ovesných vloček, slunečnicových semen, obilí nebo semínek a bobulí. Každému ptačímu druhu přijde vhod něco jiného. Slunečnici a jiná semínka můžeme vsypat přímo do krmítka nebo na zem. Ptáky potěší i jablka na stromech, zavěšený syrový lůj. Důrazně jsme připomenuli, že v žádném případě nesmíme dávat sůl ani vodu, která by zamrzla.

     Vybaveni vhodným krmením jsme vyrazili na vlastivědnou vycházku. V okolí školy jsme rozvěsili na keře lojové koule a nasypali na školní zahradě směs do krmítka. Mráz nás sice trochu štípal do tváří, ale do školy jsme se vrátili s dobrým pocitem. 

 

 

Vyhledat v textu

13. 11. Tibor

Zítra: Sáva

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149020
zimutice_foot.png