Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2013 > Kamarádi ze ZOO 2013

Kamarádi ze ZOO

 

 

     Ve čtvrtek 11. dubna navštívili naši ZŠ a MŠ Žimutice zvířecí kamarádi ze ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou. V tělocvičně školy probíhaly tematicky zaměřené besedy pro děti z mateřské školy a žáky 1. stupně s ohledem na jejich věkové zvláštnosti a rozumové schopnosti.

     Pod dohledem paní ošetřovatelky jsme se nenásilnou formou seznámili s životem domácích mazlíčků – např. morčat, křečků,  zakrslých králíků, želv a plazů. Přímo na místě jsme si mohli pohladit a podržet morče, suchozemskou želvu jménem Žofka a krajtu královskou s něžným pojmenováním Mireček.  Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a užitečných informací nejen z jejich způsobu života v přirozených podmínkách ve volné přírodě a v zajetí, stravování či zvyklostech. Kupodivu se nikdo nebál sáhnout si na hada, takže bezpečně víme, že hadí kůže rozhodně není slizká, nýbrž na dotek příjemná. Že krunýř želv vodních i suchozemských je spolu srostlý dohromady a nikdy ji nemáme otáčet hlavou dolů, neboť je jí to nepříjemné a mohla by si ublížit.  Ještě mnoho dotazů bylo zodpovězeno. To již jsme se loučili s přáním, že jistě s rodiči navštíví ZOO Ohrada, aby se všichni podívali na další zvířátka.

    Jako poděkování za milé povídání jsme vybrali finanční příspěvek na krmení zvířat a těšíme se do budoucna na další vzdělávací program. 

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164854
zimutice_foot.png