Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
Setkání žen
Setkání žen
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Dětský den
26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2007 > Masopust 2007

Masopust 2007

 

Ohlédnutí za masopustem

 

     To bylo slávy a radosti, když se děti ze ZŠ a MŠ v Žimuticích dozvěděly, že se bude opět konat masopust! 28. února se každý nemohl dočkat. Zvláště školáci se radovali, tento den se budou jen veselit a  těšit se na soutěže, neusednou do školních lavic a  nemusí se učit.

     Vše vypuklo v 8, 00 hodin. Ve školce i ve třídách základní školy se začaly scházet děti v rozličných maskách, nikomu nescházel smích na tváři, každý pozoroval toho druhého, za koho se převlékne. Dokonce i paní učitelky přišly v přestrojení.

     O půl deváté vyšel masopustní průvod ze školních vrat na malou obchůzku obcí směrem  k obchodu, kde začala tzv. první štace. Maškary paní prodavačce zazpívaly veselou písničku a odebraly se k budově obecního úřadu. Zastavily se opravdu všude, neopomněly poštu ani místní hostinec. Písničkou pozdravily i místní občany, kteří se na ně přišli podívat. Aby masopust byl tím pravým masopustem, kartářka věštila zájemcům osud z ruky a podarovala každého koblihami. 

     Další částí dne byly soutěže a masopustní karneval v tělocvičně školy. Na děti čekala pohádková diskotéka, vyhlášení nejlepších masek, kloboukovaná, soutěž zručnosti v zasouvání tužky do lahve, tanec s balonky aj. Nikdo neodešel s prázdnou, nejen pro vítěze byly připraveny sladké odměny a věcné ceny, každá maska si na krk zavěsila medaili a domů si odnesla malé překvapení.

 

Přehled nejlepších masek

 

Mateřská škola

 

1.místo: Vodnice - Verunka Kubíková

2.místo: Kopretina - Eliška Dvořáková

3.místo: Pirátka -  Eliška Lukšíková

        Superman - Honzík Čecháček

        Voják - Daník Bäuml

 

 

Základní škola

 

1.místo: Robin Hood - Petr Zeman

2.místo: Kašpárek - Šárka Trávníčková

3.místo: Kovboj - Milánek Kubík