Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Masopust 2016

Masopust 

    Opět i letošní rok se naše Základní škola a Mateřská škola Žimutice zapojila do projektu Masopust – jeho zvyky a tradice. Jedná se o kulturní a společenskou akci, která je mezi dětmi i žáky velice oblíbená.

     Všichni se už těšili na pátek 5. února, aby se převlékli do masek a s napětím očekávali, jak prožijí tento netradiční den. Po deváté hodině jsme společně vyrazili na masopustní průvod obcí. Tentokrát jsme měli s sebou i hudební nástroje, které udávaly tempo. Tradičně jsme navštívili místní obchod, obecní úřad i zemědělské družstvo. Každému jsme zazpívali pro radost a na ochutnání jsme rozdávali výborné sladké koblížky, které napekla paní kuchařka.

     Po návratu do školy vypukl v tělocvičně maškarní karneval. Když se děti vytančily, nastalo představování jednotlivých masek. Starší žáci si připravili divadelní scénku, která nám ukázala zásah příslušníka policie, jak pokutuje dva pytláky, kteří bez povolenky chytají ryby. Hned dostali tučnou pokutu.

     Po další sérii dětských tanečních hitů se vyhodnotily nejlepší masky. Každá maska byla odměněna drobnými dárečky, nejen sladkostmi. Bylo velice těžké rozhodnout, kdo se umístí na stupních vítězů. Porotu tvořili zástupci ze stran rodičů a jejich úloha byla opravdu nelehká.

 Nejhezčí masky z mateřské školy:

  1. místo: Dráček – Domenico Herman
  2. místo: Lvíček – Kubíček Slipka
  3. místo: Včelka – Natálka Šiklová

Čestné uznání: Trpaslík – Radeček Maděra

Nejhezčí masky ze základní školy:

1.místo: Upírka – Nikolka Nuhlíčková

2.místo: Duch – Kačenka Krebsová

3.místo: Pytel pšenice – Saša Krebsová

Čestné uznání: Myška Minie – Soňa Květenská

      Závěrem maškarního reje jsme si zasoutěžili v házení míčků do nenasytného klauna, nafukování balónků, foukání malých míčků nebo chůzí po šlápotě. Dopoledne uteklo jako voda a nikomu se pomalu nechtělo domů.

Poděkování patří i Obecnímu úřadu v Žimuticích za finanční podporu.

maškarní ve škole 2016.JPG 

 

 maškarní ve škole 2016-1[1].JPG