Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Minitábor v přírodě

Minitábor v přírodě

 

Závěr letošního školního roku 2016 probíhal opravdu netradičně. Mateřská škola poprvé uspořádala zajímavou akci – Školku v přírodě. Zde nastalo nejen loučení s předškoláky, ze kterých se po prázdninách stanou prvňáčci, ale zároveň se této akce zúčastnili i současní žáci 5.ročníku, kteří opustí brány naší školy.

Na dva dny se všichni přesunuli na louku nedaleko Dubového rybníka. Jak se na pravé táborníky sluší, ubytování bylo ve velkém vojenském stanu, polní kuchyně byla též zajištěna, veškeré technické a sociální zázemí jakbysmet.

Počasí všem přálo, jako na zakázku. Sluníčko pěkně připalovalo, veškeré aktivity mu tedy byly podřízeny. A jaký byl náš program? V pátek ráno nás hasičský vůz místních dobrovolných hasičů přivezl na dané místo. Po vydatné svačince a ubytování nás přepadl maskovaný loupežník Sarka Farka. Nikdo se ho ovšem nebál, neboť děti požádal, aby mu u sebe schovali mapu, podle které jsme se potom vydali najít poklad. Po strastiplném hledání jsme ho však našli a poctivě si jej rozdělili. Po návratu do tábora jsme byli uřícení, proto jsme se nejdříve ochladili v bazénech, poté naobědvali a odpočinuli si na lehátkách.

Odpoledne jsme se střídavě koupali ve dvou bazénkách a pracovali v tvůrčích dílničkách. Zde jsme vytvářeli náramky z brček pro sebe i pro maminky nebo si vyráběli lesního skřítka z přírodnin. Ale to nebylo vše. Zúčastnili jsme se též soutěží ve střelbě ze vzduchovky, v plavbě s kánoí po rybníku. Hlavní program nás teprve čekal. Po odpolední svačině za námi dorazila hlídka městské policie z Týna nad Vltavou. Ta měla propracovanou vzdělávací besedu s praktickými ukázkami - Jak se chovat v rizikových situacích. Dokonce ve spolupráci s dětmi byl společně zatčen i loupežník Sarka Farka, jenž chtěl ukrást v kuchyni cukr a odvezen v poutech policejním autem. I my jsme nepřišli zkrátka a svezli jsme se též.

Teplota stoupala a vhod nám přišla další návštěva – hasičské auto SDH Žimutice. Hasiči nám předvedli z vodního děla mlhu a krásně nás osvěžili. Proud vody vytvořil nádhernou duhu, na kterou jsme se nemohli vynadívat. Sice jsme byli všichni mokří, ale nikomu to nevadilo.

Poté následovala malá hudební produkce s hádáním písniček. Hudebnice hrála na housle a paní učitelky četly pohádku O Rákosníčkovi. Na scénu se najednou dostavilo další hasičské auto, tentokrát SDH Bečice. Hasiči dětem předvedli technické vybavení vozu, kdo chtěl, mohl si ho i prohlédnout uvnitř. Rozloučili se s námi malou projížďkou.

To se již schylovalo k večeru a byl čas na opékání špekáčků na grilu z bezpečnostních důvodů. Ale o malý ohýnek s poslechem a zpěvem táborových písní při kytaře jsme nepřišli. Při večerce nám do oušek zněla ukolébavka, než usnuli i ti poslední vytrvalci.

minitábor 2016.JPG

minitábor 2016-1.JPG

minitábor 2016-2.JPG

minitábor 2016-3.JPG

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

164950
zimutice_foot.png