Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
Svoz velkorozměrového a nebezpečného odpadu
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Minitábor v přírodě

Minitábor v přírodě

 

Závěr letošního školního roku 2016 probíhal opravdu netradičně. Mateřská škola poprvé uspořádala zajímavou akci – Školku v přírodě. Zde nastalo nejen loučení s předškoláky, ze kterých se po prázdninách stanou prvňáčci, ale zároveň se této akce zúčastnili i současní žáci 5.ročníku, kteří opustí brány naší školy.

Na dva dny se všichni přesunuli na louku nedaleko Dubového rybníka. Jak se na pravé táborníky sluší, ubytování bylo ve velkém vojenském stanu, polní kuchyně byla též zajištěna, veškeré technické a sociální zázemí jakbysmet.

Počasí všem přálo, jako na zakázku. Sluníčko pěkně připalovalo, veškeré aktivity mu tedy byly podřízeny. A jaký byl náš program? V pátek ráno nás hasičský vůz místních dobrovolných hasičů přivezl na dané místo. Po vydatné svačince a ubytování nás přepadl maskovaný loupežník Sarka Farka. Nikdo se ho ovšem nebál, neboť děti požádal, aby mu u sebe schovali mapu, podle které jsme se potom vydali najít poklad. Po strastiplném hledání jsme ho však našli a poctivě si jej rozdělili. Po návratu do tábora jsme byli uřícení, proto jsme se nejdříve ochladili v bazénech, poté naobědvali a odpočinuli si na lehátkách.

Odpoledne jsme se střídavě koupali ve dvou bazénkách a pracovali v tvůrčích dílničkách. Zde jsme vytvářeli náramky z brček pro sebe i pro maminky nebo si vyráběli lesního skřítka z přírodnin. Ale to nebylo vše. Zúčastnili jsme se též soutěží ve střelbě ze vzduchovky, v plavbě s kánoí po rybníku. Hlavní program nás teprve čekal. Po odpolední svačině za námi dorazila hlídka městské policie z Týna nad Vltavou. Ta měla propracovanou vzdělávací besedu s praktickými ukázkami - Jak se chovat v rizikových situacích. Dokonce ve spolupráci s dětmi byl společně zatčen i loupežník Sarka Farka, jenž chtěl ukrást v kuchyni cukr a odvezen v poutech policejním autem. I my jsme nepřišli zkrátka a svezli jsme se též.

Teplota stoupala a vhod nám přišla další návštěva – hasičské auto SDH Žimutice. Hasiči nám předvedli z vodního děla mlhu a krásně nás osvěžili. Proud vody vytvořil nádhernou duhu, na kterou jsme se nemohli vynadívat. Sice jsme byli všichni mokří, ale nikomu to nevadilo.

Poté následovala malá hudební produkce s hádáním písniček. Hudebnice hrála na housle a paní učitelky četly pohádku O Rákosníčkovi. Na scénu se najednou dostavilo další hasičské auto, tentokrát SDH Bečice. Hasiči dětem předvedli technické vybavení vozu, kdo chtěl, mohl si ho i prohlédnout uvnitř. Rozloučili se s námi malou projížďkou.

To se již schylovalo k večeru a byl čas na opékání špekáčků na grilu z bezpečnostních důvodů. Ale o malý ohýnek s poslechem a zpěvem táborových písní při kytaře jsme nepřišli. Při večerce nám do oušek zněla ukolébavka, než usnuli i ti poslední vytrvalci.

minitábor 2016.JPG

minitábor 2016-1.JPG

minitábor 2016-2.JPG

minitábor 2016-3.JPG