Drobečková navigace

Obec Žimutice > Spolky > Myslivci staré

Myslivci

 

Název: Myslivecké sdružení U Rudic Hartmanice, o.s.                                            Sídlo: Josef Odehnal,myslivecký hospodář, Pod lesem č.518, 375 01 Týn nad Vltavou.                                                                                                           Okres: České Budějovice                                                                                       IČ: 671 89 652.

 Myslivecké sdružení „U Rudic“ Hartmanice bylo založeno jako občanské sdružení podle zákona č.83/1990 Sb. Registrováno bylo Ministerstvem vnitra České republiky dne 13.3.1998 pod č.j.. VS/1-1/35438/98-R.

 

Myslivecké sdružení má v současné době 33 členů. Nejstaršímu členovi je 80 let, nejmladšímu 20 let.

 

Nejvyšším orgánem sdružení je členská schůze.

Mezi členskými schůzemi spravuje záležitosti sdružení výbor, který je výkonným orgánem sdružení. Výbor má sedm členů – předseda, místopředseda, myslivecký hospodář, finanční hospodář, kynologický hospodář, jednatel, člen výboru.

Kontrolním orgánem sdružení je tříčlenná revizní komise.

 

Myslivecké sdružení vykonává myslivost v souladu se zákonem č.449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění zákona č.320/2002 Sb. a zákona č. 59/2003 Sb.

 

Myslivecké sdružení má za účelem výkonu myslivosti pronajatou honitbu „Racek Bečice“. Vlastníkem honitby je Honební společenstvo Hartmanice, Sobětice, Žimutice, Bečice, Krakovčice a LČR Tábor. Honitba má výměru 2360,12 ha.

 

Myslivost má hospodářský, etický, branný, rekreační, zdravotní a kulturní význam.

Správně chápaná a provozovaná myslivost působí na morálku a charakter člověka. Tím, že myslivec rozhoduje o životě a smrti, musí být mravně vysoko. Je-li oprávněn zvěř usmrcovat, je zároveň povinen o ni v době nouze pečovat, chránit ji a cílevědomě chovat. Chová ji ne proto, aby ji mohl usmrcovat, ale usmrcuje ji proto, aby ji mohl chovat. Z hlediska chovatelského je důležitý průběrný odstřel a udržování normovaných stavů zvěře v honitbě. Životní prostředí zvěře tvoří vodní plochy, zemědělské a lesní porosty. Je třeba zachovávat rovnováhu mezi životním prostředím a početním stavem zvěře. Úživnosti honitby musí odpovídat stavy zvěře. Lesníci a myslivci patřili k prvním ochráncům přírody. Je to trend, který přetrvává i dodnes. Nezastupitelný je kulturní význam myslivosti. V minulosti si všechna odvětví kultury brala náměty pro svoji tvorbu ze života zvěře, lovectví a myslivosti. V dnešní přetechnizované době má myslivost nezanedbatelný význam rekreační a zdravotní.

 

Myslivecké sdružení „U Rudic“ Hartmanice pořádá množství akcí. Nejvýznamnější jsou myslivecké akce – společné hony na drobnou zvěř (zajíc, bažant, divoká kachna), naháňky na černou zvěř. Těchto akcí se účastní jako hosté myslivci z okolních MS. Významné jsou též společné pracovní akce v honitbě a pomoc zemědělskému družstvu. Nejvýznamnější společenskou akcí je každoročně pořádaný tradiční myslivecký ples s bohatou, výhradně mysliveckou tombolou. Na tomto plesu členové MS prezentují veřejnosti staré myslivecké zvyky k uctění patrona všech myslivců Svatého Huberta tak, jak je v dávných dobách zavedl v českých zemích František Antonín hrabě Sporck.

 

Listopad 2007.

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Návštěvnost stránek

166457
zimutice_foot.png