Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2007 > Návštěva policie

Návštěva policie

     Na setkání s policisty jsme se těšili již několik měsíců. Konečně nastal očekávaný den - 8. března, kdy naši Základní školu a Mateřskou školu v Žimuticích navštívili dva příslušníci Policie ČR ze Ševětína. Besedy se zúčastnili nejen žáci 1. stupně, ale i budoucí prvňáčci.

     Mimo jiné jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, např. že hlavní náplní činnosti Policie je  zabývat se ochranou zdraví a majetku občanů. Nejvíce děti zaujala výstroj a uniforma policisty, kterou si s velkým nadšením mohl každý ze zájemců vyzkoušet. A že byl opravdu zájem! Dokonce i paní učitelka neodolala a vžila se do role ochránkyně zákona. Možná, že nikdo ani do té doby netušil, kolik váží neprůstřelná vesta, my už to víme - přesně 4, 8 kg. 

    Došlo i na zvídavé otázky - připomeneme jen namátkou: Jak se stát policistou? či Jak chytit zloděje? nebo Jak se hlásit na linkách tísňového volání? Pro život je totiž nejdůležitější to číslo, které nás napadne jako první - nezáleží tedy na tom, zda nás napadne číslo policie, hasičů či záchranné služby.

     Žáci se seznámili s běžným pracovním dnem policisty, s klady i zápory této fyzicky i psychicky náročné profese.

     Máme přislíbenou i další návštěvu a to dopravně bezpečnostní akci - Jablko nebo citrón. Spolupráce tedy zdaleka nekončí.

     Chtěli bychom ještě jednou poděkovat pánům policistům Králíčkovi a Kasperovi za vydařenou besedu, na kterou budeme dlouho vzpomínat.

                                                               vyučující ZŠ a MŠ Žimutice