Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2014 > Návštěva soukromé farmy

Návštěva soukromé farmy

V pátek 19. září 2014 čekalo žáky naší malotřídní školy milé překvapení – exkurze na soukromou farmu nedaleko Žimutic, kde hospodaří manželé Čecháčkovi. V 9 hodin jsme vyrazili pěšky společně s panem ornitologem Milošem Chaloupkou, který vede pro žáky 4. a 5. ročníku přírodovědný kroužek. Vybaveni dalekohledy jsme cestou pozorovali ptactvo ve vzduchu i na blízkém rybníku.

Poté již nastala vlastní prohlídka zemědělské techniky a hospodářských zvířat. Chlapce i děvčata zaujaly nejen traktory, do kterých mohli vylézt a podívat se na palubní desku ze sedačky, ale hlavně velké množství zvířat. Početně nejvíce bylo krav a býků, z toho jeden chovný plemenný, dále prasata, výběh s daňky. Dále jsme spatřili pestrobarevné pávy, kachny, domácí běžné drůbeže bylo nepočítaně. Velkým „mazlíkem“ dětí se stala kolie Ajka nebo černá kočka, která šla z náruče do náruče.

Abychom nezapomněli na výuku, počítali jsme jednotlivá zvířátka, měřili velikost kola u traktoru, zopakovali si prvouku v praxi a určovali znaky u vybraných živočišných druhů.

Vyměřený čas uběhl velice rychle a museli jsme se, ač neradi, vrátit do budovy školy. Ještě, že paní kuchařka přichystala k obědu řízek s bramborovou kaší, a tak mohly paní učitelky zvýšit rychlost pochodu a nalákat chuťové pohárky.

Ještě jednou chceme poděkovat za pozvání. Žáci si uvědomili, že práce v zemědělství je namáhavá, víkendy, svátky, stále se člověk musí o zvířata postarat. A hlavně musí mít k nim vztah, jinak to nejde.

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

164950
zimutice_foot.png