Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2011 > Netradiční exkurze - 6.9.2011

Netradiční exkurze - 6.9.2011

 

Netradiční exkurze za tříděním odpadů

Naše ZŠ a MŠ Žimutice využila nabídky KÚ České Budějovice podniknout návštěvu nejen skládky odpadů, ale i třídírny odpadů ve Smrkovicích nedaleko Písku. Děti ze školky i žáci 1. stupně měli jedinečnou možnost seznámit se s recyklací surovin a vidět na vlastní oči, kam putují plastové lahve, igelitové sáčky, starý papír apod.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Věřili byste, že každá skládka je zisková? Nejvíce peněz se získá ze sběru bílých plastových lahví a většina slisovaného materiálu jde na vývoz. Pracovníci na lisu třídí plastové lahve podle barev do připravených kontejnerů, co nejde zužitkovat, teprve skončí na skládce. V celém areálu jsme se seznámili s rekultivovanou skládkou a nově vznikající. To ovšem nebylo vše. V historické části města Písku jsme byli svědky podzemních úložných prostor, kde hydraulická ruka jeřábu vyzvedne kontejner na plasty, sklo a papír. Úplnou novinkou pak byly elektrické podzemní kontejnery na směsný odpad.

Exkurze nás velice zaujala a máme přislíbeno do dalších let prohlídku kompostárny. Každý si hlavně uvědomil, jak důležité je třídit, neboť plasty se vyrábí z ropy a ta patří mezi neobnovitelné suroviny na planetě Zemi. Právě děti a mladší žáci mohou apelovat na své rodiče a prarodiče a přesvědčit je, že třídění odpadů má smysl.

 

 

 

 

 

Vyhledat v textu

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149345
zimutice_foot.png