Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Ochrana a bezpečnost dětí - 2012

Ochrana a bezpečnost dětí očima Policie ČR

      Na naší škole opět proběhla velmi zajímavá a poučná beseda s příslušníky Policie ČR, praporčíky Václavem Haasem a Františkem Ročovským z policejní stanice Ševětín. Žáci se zaujetím poslouchali, jak se zachovat, když by je cizí osoba chtěla nalákat do auta nebo stanou –li se svědky trestného činu. Jak je důležité vše nahlásit dospělému člověku, rodičům či vyučujícím.

     Byli poučeni o problematice šikany, týrání dětí a násilí na nich spáchané. Dalším tématem byla bezpečnost silničního provozu, správné vybavení jízdního kola a připomenutí, že nemáme zapomenout nasadit si přilbu. O tom, že při jízdě v autě se musíme připoutat pásy, je nasnadě.

Otázky k práci Policie se jen hrnuly. Některé děti poté vyprávěly příběhy ze svého života či z filmu a televize.  

     Největší zájem ovšem vzbudila prohlídka a ukázka zbraní  - výstroje a výzbroje . Každý si prohlédl 2 samopaly, známý je tzv. „škorpík“ s opěrkou na rameno či tvář a pistole CZ, kterou můžeme vidět u policisty na opasku v uniformě. Jako prodloužená ruka funguje obušek neboli tomfa, která se používá až po trojí výzvě na pachatele.

     Pak jsme si postupně vyzkoušeli neprůstřelnou vestu vážící 5 kg, s pomocí alkotesteru jsme se dozvěděli, jak se zjistí alkohol v dechu a prohlédli jsme si baterku s UV zářením, jež zkontroluje platné bankovky a doklady od padělků. Pro velkou zábavu jsme se vzájemně připoutávali pouty.

     Čas vyměřený pro školáky rychle utekl a naše místo zaujaly děti z mateřské školky. Ti se zpočátku bály, ale strach postupně vystřídala zvědavost. To bylo najednou zážitků!

     Myslíme si, že právě spolupráce mezi školou, rodiči  a Policií vede k upevnění norem chování slušného člověka a občana.

 Policie ve škole 2012