Drobečková navigace

Obec Žimutice > Oranžový rok > Oranžový rok 2016 > Oslava 55. výročí SDH Sobětice

Oslava 55. výročí SDH Sobětice

 

V sobotu 20. srpna 2016 si Sbor dobrovolných hasičů ze Sobětic připomněl 55. výročí svého založení. Této slavnosti se zúčastnili členové jedenácti sborů z okolních obcí. Slavnost byla zahájena nástupem a položením věnce u kapličky na návsi.

 

Poté následovala mše svatá, při které kanovník Josef Stolařík posvětil slavnostní historický prapor a novou hasičskou stříkačku místního sboru.

Úvodního slova se ujal jednatel SDH Sobětice Miloslav Panský. Přivítal všechny přítomné sbory a shrnul historii a současnost sboru. Poděkoval též všem členům místního sboru za odvedenou práci.

Připomněl i nelehkou dobu, když na přelomu tisíciletí členové sboru hlasovali o zrušení či zachování SDH Sobětice. Na závěr svého vystoupení poděkoval generálnímu partnerovi Jaderné elektrárně Temelín, která je v rámci Oranžového roku hlavním sponzorem této akce.

Starosta obce Zdeněk Šálený připomněl, že místní dobrovolní hasiči plní svoji zcela nezastupitelnou roli ne jen v krizových situacích, ale jsou také úspěšnými reprezentanty obce v soutěžích v požárním sportu a současně aktivními organizátory kulturního a společenského života v obci.

Následovalo ocenění zasloužilých členů SDH Sobětice Čestnými uznáními SDH a medailemi Za příkladnou práci, Za zásluhy a Sv. Floriána. Celkem bylo uděleno devět vyznamenání. Starosta sboru Petr Liška a velitel Jan Bárta předali zúčastněným sborům pamětní stuhu a upomínkové předměty.

Po celé odpoledne byla na hřišti vystavena historická a současná hasičská technika. Pro nejmenší byla připravena pěna a ukázka leteckých a rally modelů.

 

Sobětice 55let SDH 20.8.2016 0383.jpg

Vyhledat v textu

19. 11. Alžběta

Zítra: Nikola

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149205
zimutice_foot.png