Drobečková navigace

Obec Žimutice > Oranžový rok > Oranžový rok 2016 > Oslava 75. výročí SDH Krakovčice

Oslava 75. výročí SDH Krakovčice

V sobotu 18. června 2016 si Sbor dobrovolných hasičů z Krakovčic připomněl 75. výročí svého založení. Slavnostního nástupu se zúčastnili členové osmi sborů z okolních obcí, kteří byli svědky předání nového praporu místním hasičům. Zahájení oslav se ujal velitel Sboru dobrovolných hasičů v Krakovčicích Josef Zeman. Všechny přítomné hasiče a diváky přivítal a poděkoval jim za jejich účast. Shrnul také historii sboru krakovčických hasičů a poděkoval jim za práci pro obec. V krakovčickém sboru je dnes osm hasičů a šest hasiček.

Jako další se slova ujal jednatel sboru a starosta obce Žimutice Zdeněk Šálený. Poděkoval generálnímu partnerovi Jaderné elektrárně Temelín, která je v rámci Oranžového roku partnerem většiny akcí pořádaných v osadách spadajících pod Obecní úřad v Žimuticích. „Sbor to v poválečné době neměl vůbec jednoduché. Musel ustát nátlak na své zrušení. K tomu ale naštěstí nedošlo a my jsme rádi, že tu dnes hasiče máme,“ zakončil svou řeč starosta a předal hasičům jejich nový prapor, který byl při následné mši svaté vysvěcen. Na celé odpoledne se Krakovčice proměnily na přehlídku hasičské techniky. K vidění tak bylo například vybavení hasičů z Týna nad Vltavou, ale také historická stříkačka na ruční pohon tažená koňmi, kterou mají hasiči z Horního Bukovska. Ani domácí se nenechali zahanbit a představili návštěvníkům svůj poklad - hasičskou stříkačku z roku 1942. Své umění v hasičském útoku předvedli mladí hasiči ze Žimutic, ale také hasiči z Krakovčic, u kterých se jednalo o první útok v historii. „Párkrát jsme to sice trénovali, ale tohle bude poprvé naostro,“ hlásili před útokem hasiči a hasičky z Krakovčic. „Na to, že to bylo poprvé, si nevedli vůbec špatně,“ shodovali se po útoku zkušení závodníci. Po celé odpoledne v Krakovčicích vyhrávala Ševětínka. Muzikanti ani návštěvníci se nenechali odradit večerním deštivým počasím a vydrželi slavit až do nočních hodin. Pavel Zeman ml.

 

 pozvánka hasiči Krakovčice1[1].jpg

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

4. 3. Stela

Zítra: Kazimír

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Návštěvnost stránek

166740
zimutice_foot.png