Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2017 > Oslava svatého Martina 2017

Oslava svatého Martina 2017

 

 I v letošním školním roce se naše škola ve spolupráci s obcí a širokou veřejností zapojila do tradic oslavy tohoto křesťanského světce. V pátek 10. listopadu jsme se všichni v pět hodin odpoledne shromáždili v budově školy a poslechli si několik zajímavých informací ze života biskupa sv. Martina. Též jsme si připomenuli lidové pranostiky spojené s jeho jménem. Příjemnou dušičkovou atmosféru umocňovala rozsvícená barevná světýlka v chodbě, která vyráběli žáci 1. stupně. Jednalo se o sovy Světlušky, jež byly nejen synonymem moudrosti a vzdělání, ale i hezkou dekorací. Jako obvykle došlo i na známé obdarování a rozdělení se. Paní kuchařka s paní ředitelkou a učitelkou napekly výborné martinské rohlíčky s makovou náplní, po kterých se hned „zaprášilo.“ To již nastal čas na lampionový průvod po vsi směrem na Hrůšov. Počasí nám přálo, tma jako v pytli, pouze zástupy dětí s rodiči a přáteli školy s lampiony různých tvarů a velikostí, lucerničkami na večerním průvodu, který se jako had táhl směrem od školy a osvětloval jinak ztichlou obec. Novinkou bylo setkání s postavou sv. Martina na bílém koni nebo cestička malých luceren od dětí z mateřské školy na konci obce. Všechny děti zazpívaly píseň o sv. Martinu a ze zlaté truhly si vzaly malou sladkou odměnu. Všichni se již těší na další akci školy a školky v době adventu, kde se společně setkáme v tělocvičně školy.

 

Vyhledat v textu

19. 11. Alžběta

Zítra: Nikola

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149205
zimutice_foot.png