Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2015 > Perníkové srdce pro Barušku

Perníkové srdce pro Barušku

V letošním roce jsme se rozhodli v soutěži Srdce s láskou darované ihned. Nápad – upéci perníkové srdce pro naši spolužačku Barušku, která je sice „trošku jiná“ než všichni ostatní, ale přesto nejsou žádné rozdíly mezi ostatními kamarády a spolužáky na naší škole.

V hodinách pracovních činností jsme se rozdělili na skupinky. Každý z domova dobrovolně přinesl, po dohodě s rodiči, co bylo potřeba. Připravili jsme si perníkové těsto, formu, vykrajovátka a s chutí se dali do cukrářské výroby. Během práce nás napadlo, že upečeme rovnou srdíčka dvě. Jedno krásně nazdobíme pro Barušku a dáme jí ho jako dárek, druhé bude jako další překvapení pro spolužáky z 1. a 2.ročníku. Vše bylo v naprostém utajení, nikomu jsme nic neprozradili, i když se omamná vůně linula po celé škole. Někdo si mohl myslet, že se chystáme na Vánoce. Ale kdepak! Při samotném zdobení srdíček jsme si nejdříve na tabuli ve třídě namalovali předlohy. A to ochutnávání čokolády a dalších dobrot bychom Vám přáli zažít. Čas utekl jako voda a bylo hotovo. Na podnose jsme nic netušící Barče srdce předali a druhé srdíčko společně se spolužáky z druhé třídy snědli. Rozdělili jsme se úplně se všemi, i paní učitelky si pochvalovaly, jak jim chutná.

Radostná atmosféra byla ve vzduchu a všem bylo dobře nejen na těle, ale i na duši.

 

Vyhledat v textu

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

146393
zimutice_foot.png