Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2015 > Perníkové srdce pro Barušku

Perníkové srdce pro Barušku

V letošním roce jsme se rozhodli v soutěži Srdce s láskou darované ihned. Nápad – upéci perníkové srdce pro naši spolužačku Barušku, která je sice „trošku jiná“ než všichni ostatní, ale přesto nejsou žádné rozdíly mezi ostatními kamarády a spolužáky na naší škole.

V hodinách pracovních činností jsme se rozdělili na skupinky. Každý z domova dobrovolně přinesl, po dohodě s rodiči, co bylo potřeba. Připravili jsme si perníkové těsto, formu, vykrajovátka a s chutí se dali do cukrářské výroby. Během práce nás napadlo, že upečeme rovnou srdíčka dvě. Jedno krásně nazdobíme pro Barušku a dáme jí ho jako dárek, druhé bude jako další překvapení pro spolužáky z 1. a 2.ročníku. Vše bylo v naprostém utajení, nikomu jsme nic neprozradili, i když se omamná vůně linula po celé škole. Někdo si mohl myslet, že se chystáme na Vánoce. Ale kdepak! Při samotném zdobení srdíček jsme si nejdříve na tabuli ve třídě namalovali předlohy. A to ochutnávání čokolády a dalších dobrot bychom Vám přáli zažít. Čas utekl jako voda a bylo hotovo. Na podnose jsme nic netušící Barče srdce předali a druhé srdíčko společně se spolužáky z druhé třídy snědli. Rozdělili jsme se úplně se všemi, i paní učitelky si pochvalovaly, jak jim chutná.

Radostná atmosféra byla ve vzduchu a všem bylo dobře nejen na těle, ale i na duši.

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

164950
zimutice_foot.png