Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2013 > Pojďte s námi do pohádky

Pojďte s námi do pohádky

 

Tak bychom mohli zkráceně označit pozvání pro naše kamarády ze školky a mladší spolužáky na naší malotřídní škole v Žimuticích. Žáci II. třídy – 3. , 4. a 5. ročníku si pro ně připravili dvě zajímavé loutkové pohádky.

     Nejdříve si vystříhali a slepili z časopisu Sluníčko plošné loutky, pak následovalo rozdělení se do skupin podle zájmu. Paní učitelka se zaměřila na udílení pouze drobných rad a tipů. Vlastní scénář, režii, texty jednotlivých  pohádkových postav a přidělení rolí – to vše si děti samy připravily a nastudovaly. Právě v malém kolektivu lze uplatňovat různé metody a formy výuky, takže skupinová práce je naprostou samozřejmostí. Každý je plně zapojen a pomocí dramatizace se nenásilně učíme plynulé výslovnosti, intonaci a přímé řeči. Nikdo si neskáče do řeči, každý si přeje, aby se pohádka povedla.

     Nastal kýžený den, kdy jsme v pátek 8. března předvedli, co jsme secvičili. Do poslední chvíle jsme nikomu nic neprozradili. Ve školce bylo připraveno malé jeviště a židličky pro diváky byly obsazeny. Po slavnostním nástupu se známou písničkou: „Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí.“ paní učitelka seznámila všechny přítomné s programem a připomenula, že hračky a knížky, které nepoužíváme, můžeme darovat potřebným dětem v rámci charity a veřejných sbírek. Zazvonil zvonek  a tolik očekávaná akce mohla začít.

     Jako první byla zahrána Červená Karkulka v moderní verzi, kdy babička nosila kontaktní čočky a naslouchátka. Ale vlk byl stejně nakonec myslivcem utopen v rybníku, takže babička mohla v klidu oslavit svůj svátek. Druhou pohádkou jsme se přenesli na zámek a před dračí sluj. Název napoví – Princezna a drak. I zde s pomocí hloupého Honzy  a čerta s kašpárkem  vše dobře dopadlo a konala se svatba. Nevěříte? Jestli nezemřeli, žijí dodnes.

Následoval potlesk a to vedle jedničky v žákovské knížce za bezchybné provedení byla nejsladší odměna.

.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164927
zimutice_foot.png