Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2013 > Pojďte s námi do pohádky

Pojďte s námi do pohádky

 

Tak bychom mohli zkráceně označit pozvání pro naše kamarády ze školky a mladší spolužáky na naší malotřídní škole v Žimuticích. Žáci II. třídy – 3. , 4. a 5. ročníku si pro ně připravili dvě zajímavé loutkové pohádky.

     Nejdříve si vystříhali a slepili z časopisu Sluníčko plošné loutky, pak následovalo rozdělení se do skupin podle zájmu. Paní učitelka se zaměřila na udílení pouze drobných rad a tipů. Vlastní scénář, režii, texty jednotlivých  pohádkových postav a přidělení rolí – to vše si děti samy připravily a nastudovaly. Právě v malém kolektivu lze uplatňovat různé metody a formy výuky, takže skupinová práce je naprostou samozřejmostí. Každý je plně zapojen a pomocí dramatizace se nenásilně učíme plynulé výslovnosti, intonaci a přímé řeči. Nikdo si neskáče do řeči, každý si přeje, aby se pohádka povedla.

     Nastal kýžený den, kdy jsme v pátek 8. března předvedli, co jsme secvičili. Do poslední chvíle jsme nikomu nic neprozradili. Ve školce bylo připraveno malé jeviště a židličky pro diváky byly obsazeny. Po slavnostním nástupu se známou písničkou: „Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí.“ paní učitelka seznámila všechny přítomné s programem a připomenula, že hračky a knížky, které nepoužíváme, můžeme darovat potřebným dětem v rámci charity a veřejných sbírek. Zazvonil zvonek  a tolik očekávaná akce mohla začít.

     Jako první byla zahrána Červená Karkulka v moderní verzi, kdy babička nosila kontaktní čočky a naslouchátka. Ale vlk byl stejně nakonec myslivcem utopen v rybníku, takže babička mohla v klidu oslavit svůj svátek. Druhou pohádkou jsme se přenesli na zámek a před dračí sluj. Název napoví – Princezna a drak. I zde s pomocí hloupého Honzy  a čerta s kašpárkem  vše dobře dopadlo a konala se svatba. Nevěříte? Jestli nezemřeli, žijí dodnes.

Následoval potlesk a to vedle jedničky v žákovské knížce za bezchybné provedení byla nejsladší odměna.

.