27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Spolky - staré > Požární sport 2017

Požární sport 2017

Letošního roku se v Žimuticích uskutečnily dvě soutěže v požárním sportu. První obvodová soutěž proběhla 20. května a zúčastnilo se jí 17 družstev. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Muži a ženy s omezením věku a muži a ženy bez omezení, kteří ještě navíc běželi štafetu 4 x 100m. Přípravě soutěže jsme věnovali značné úsilí a o to víc nás mrzelo, že nastaly problémy s časomírou, což se podepsalo na plynulosti celé soutěže. Výherci a postupující do okresního kola v kategorii s omezením věku se stali muži z Temelína a ženy z Dražíče. Kategorii bez omezení vyhráli naši mlaďasové a ženy z Týna, které postup do okresu přenechaly našim děvčatům, které skončily na druhém místě. Stalo se tedy neuvěřitelné, Žimutice poprvé v historii postoupily do okresního kola a hned dvě družstva.

Druhá soutěž v požárním sportu se uskutečnila měsíc poté, 17. června. Konal se již pátý ročník „O pohár obce Žimutice“. Účast byla slabší než loni, celkem soutěžilo 11 družstev rozdělených do třech kategorií. Muži, ženy, které soutěžili o cenu Jaderné elektrárny Temelín a mladí hasiči. Obě naše mužská družstva chybovala a skončila poslední, vyhráli muži ze Sobětic. Žimutické ženy potvrdily svoji kvalitu a kategorii vyhrály. V kategorii mladí hasiči vyhráli naši nejmladší.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě, organizaci a chodu obou soutěží, Radkovi Barbulákovi, který soutěže moderoval a také Obci Žimutice a Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za finanční podporu.