Drobečková navigace

Obec Žimutice > Oranžový rok > Oranžový rok 2011 > Setkání rodáků a přátel Obce Žimutice

Setkání rodáků a přátel Obce Žimutice

 

Pozvánka na setkání rodáků

 

23. července 2011 pořádala Obec Žimutice setkání rodáků v Žimuticích u příležitosti 750 let od první písemné zmínky.

Od deseti hodin probíhala prezentace, kde všichni přihlášení obdrželi buton a pohlednici vydanou u příležitosti tohoto setkání. Pamětní skleničky obdrželi přihlášení s přípitkem před obědem. Všichni se také mohli zapsat do kroniky SPOZu.

V jedenáct hodin začínala mše svatá v kostele svatého Martina. Odtud šel průvod k pomníku padlým z první světové války, kde místní hasiči a zástupci vojska položili věnce k uctění památky padlým vojákům. Odpoledne vystoupil folklórní soubor Javor z Lomnice nad Lužnicí, Hlubocké princezny – mažoretky z Hluboké nad Vltavou a Jan Špatný předvedl, co všechno umí se svým modelem letadla. Místní mladí hasiči předvedli cvičný útok.

Zájemci si mohli prohlédnout kroniky obce, školy a SPOZu v zasedací místnosti. Nejstarší kroniky byly zapůjčeny z archivu. V zasedací místnosti byly také vystaveny ukázky starých Zpravodajů obce a JZD a nově vydávané Žimutické informace. Většina přítomných navštívila otevřenou školu, kterou navštěvovali. Zpřístupněna byla i hasičská zbrojnice.

Dárkový balíček a kytici si odnesli nejstarší účastník a účastnice tohoto setkání. Dopoledne vyhrávala kapela pana Košnáře z Temelína, kterou vystřídala Libkovanka. Večer hrála kapela The Slakers.

Obec Žimutice vydala u příležitosti tohoto setkání publikaci – Historie a současnost Žimutic, kterou je možno zakoupit na Obecním úřadě. K objednání je také společná fotografie a DVD z tohoto setkání.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

16. 1. Ctirad

Zítra: Drahoslav

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

164796
zimutice_foot.png