Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Školní výlet trochu netradičně

 

Školní výlet trochu netradičně

 

      Jako každý rok se i naše škola a školka v Žimuticích společně vypraví na celodenní  výlet po krásách jižních Čech. Tentokrát volba padla na historické město Tábor. Počasí k nám bylo přívětivé a 24. května 2012 pomalu celý den svítilo sluníčko.

    První část našeho putování jsme zaměřili na městské husitské muzeum. Program exkurze byl tematicky zaměřený na každou věkovou kategorii. Děti ze školky plnily zábavnou formou úkoly  hry „ Byl by ze mne husita“ a školáci dostali do rukou komiks s názvem „Postavíme si město Tábor“, který si postupně vyplňovali. Díky poutavému výkladu průvodkyně, paní učitelky z muzea, se nikdo nenudil. Na nudu a zlobení totiž vůbec nebyl čas. Nejenže jsme si mohli obléknout dobové oblečení, sestavit vozovou hradbu, složit puzzle ve tvaru pavézy, odkrokovat si délku radniční síně, ale i  seznámit se nenásilnou formou  o založení města Tábor, životem Mistra Jana Husa a bratra Žižky.

     Poté jsme se osvěžili v místní cukrárně. Při prohlídce náměstí žáci pomocí naučné mapy poznávali a odhalovali tajemství sochy Jana Žižky, kašny, kostela, radnice a okolních domů.

     To už nás čas tlačil a museli jsem se přesunout na další akci. Přivítala nás ZOO Větrovy. I zde jsme se nezklamali.  Opět jsme se na chvíli rozdělili na dvě skupiny a postupně procházeli rozsáhlým parkem plným zvířat. Vybrali jsme si z široké nabídky – Zvířecí rodinky – komentovaná procházka s průvodcem.  Opravdu jsme nevěděli, které zvíře se nám víc líbilo. K nejoblíbenějším patřili komičtí surikati, hraví medvědi a divoké šelmy. Po chvilce oddechu jsme museli myslet na návrat. Výlet se opravdu povedl podle vyprávění dětí a jejich spokojeného výrazu.

 školní výlet 2012

Text a foto: Vyučující ZŠ a MŠ Žimutice  

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

18. 1. Vladislav

Zítra: Doubravka

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164858
zimutice_foot.png