Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Cirkus Josef Wertheim
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Školní výlet trochu netradičně

 

Školní výlet trochu netradičně

 

      Jako každý rok se i naše škola a školka v Žimuticích společně vypraví na celodenní  výlet po krásách jižních Čech. Tentokrát volba padla na historické město Tábor. Počasí k nám bylo přívětivé a 24. května 2012 pomalu celý den svítilo sluníčko.

    První část našeho putování jsme zaměřili na městské husitské muzeum. Program exkurze byl tematicky zaměřený na každou věkovou kategorii. Děti ze školky plnily zábavnou formou úkoly  hry „ Byl by ze mne husita“ a školáci dostali do rukou komiks s názvem „Postavíme si město Tábor“, který si postupně vyplňovali. Díky poutavému výkladu průvodkyně, paní učitelky z muzea, se nikdo nenudil. Na nudu a zlobení totiž vůbec nebyl čas. Nejenže jsme si mohli obléknout dobové oblečení, sestavit vozovou hradbu, složit puzzle ve tvaru pavézy, odkrokovat si délku radniční síně, ale i  seznámit se nenásilnou formou  o založení města Tábor, životem Mistra Jana Husa a bratra Žižky.

     Poté jsme se osvěžili v místní cukrárně. Při prohlídce náměstí žáci pomocí naučné mapy poznávali a odhalovali tajemství sochy Jana Žižky, kašny, kostela, radnice a okolních domů.

     To už nás čas tlačil a museli jsem se přesunout na další akci. Přivítala nás ZOO Větrovy. I zde jsme se nezklamali.  Opět jsme se na chvíli rozdělili na dvě skupiny a postupně procházeli rozsáhlým parkem plným zvířat. Vybrali jsme si z široké nabídky – Zvířecí rodinky – komentovaná procházka s průvodcem.  Opravdu jsme nevěděli, které zvíře se nám víc líbilo. K nejoblíbenějším patřili komičtí surikati, hraví medvědi a divoké šelmy. Po chvilce oddechu jsme museli myslet na návrat. Výlet se opravdu povedl podle vyprávění dětí a jejich spokojeného výrazu.

 školní výlet 2012

Text a foto: Vyučující ZŠ a MŠ Žimutice