Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2011 > Sladká chuť vánoc 2011

Sladká chuť vánoc 2011

V tomto adventním čase jsme se rozhodli, že si zpestříme výuku pracovních činností výrobou nepečeného vánočního cukroví. S jakou chutí  a  pracovním nadšením se všechny děti „vrhly“ do tajů cukrářského řemesla. Vyráběly spoustu laskominek – nepočítané množství vosích hnízd, varianty kuliček obalovaných v různých směsích –nejen v kokosu, sekaných oříšcích, mandlích, čokoládě či barevném máčku. Až oči přecházely nad dětskými výtvory. Mezi velice zdařilé výrobky patřily i kuličky Rafaelo, svícínky, stromečky nebo plněné košíčky.

Zaměření hodiny ovšem nebylo jednostranné. Učili jsme se i jeden druhého obdarovat, nabídnout a rozdělit se. Pod dohledem paní učitelky, paní ředitelky a paní kuchařky nastalo závěrečné hodnocení a společná ochutnávka. Nebylo těžké se rozhodnout. Opravdu každý si zasloužil do žákovské knížky jedničku.

Pochvalu si ovšem zasloužili dva prvňáčci. Adámek Florián za skvělou práci a Simonka Buriánová za nezištnou pomoc kamarádce, která byla nemocná a dívka se s ní sama ochotně rozdělila o suroviny přinesené z domova.

Rodiče též byli spokojeni, když  viděli, jak šikovné mají své ratolesti. I jim bychom  chtěli  poděkovat  za  vzájemnou spolupráci.

Text a foto: Dana Ryšlavá, vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

.

Vyhledat v textu

14. 12. Lýdie

Zítra: Radana

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

150122
zimutice_foot.png