Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2011 > Sladká chuť vánoc 2011

Sladká chuť vánoc 2011

V tomto adventním čase jsme se rozhodli, že si zpestříme výuku pracovních činností výrobou nepečeného vánočního cukroví. S jakou chutí  a  pracovním nadšením se všechny děti „vrhly“ do tajů cukrářského řemesla. Vyráběly spoustu laskominek – nepočítané množství vosích hnízd, varianty kuliček obalovaných v různých směsích –nejen v kokosu, sekaných oříšcích, mandlích, čokoládě či barevném máčku. Až oči přecházely nad dětskými výtvory. Mezi velice zdařilé výrobky patřily i kuličky Rafaelo, svícínky, stromečky nebo plněné košíčky.

Zaměření hodiny ovšem nebylo jednostranné. Učili jsme se i jeden druhého obdarovat, nabídnout a rozdělit se. Pod dohledem paní učitelky, paní ředitelky a paní kuchařky nastalo závěrečné hodnocení a společná ochutnávka. Nebylo těžké se rozhodnout. Opravdu každý si zasloužil do žákovské knížky jedničku.

Pochvalu si ovšem zasloužili dva prvňáčci. Adámek Florián za skvělou práci a Simonka Buriánová za nezištnou pomoc kamarádce, která byla nemocná a dívka se s ní sama ochotně rozdělila o suroviny přinesené z domova.

Rodiče též byli spokojeni, když  viděli, jak šikovné mají své ratolesti. I jim bychom  chtěli  poděkovat  za  vzájemnou spolupráci.

Text a foto: Dana Ryšlavá, vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

164951
zimutice_foot.png