Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Srdce s láskou darované 2016

Srdce s láskou darované 

 

Již potřetí jsme se zúčastnili soutěže Srdce s láskou darované a tentokrát jsme vyráběli keramická srdíčka pro starší dospělé kamarády z Domova sv. Anežky v Týně nad Vltavou. Byla to radostná tvůrčí činnost v hodinách pracovních činností, kdy nám pod rukama vznikala malá umělecká díla, velká i menší srdce různě zdobená, do kterých byl vložen nápad i cit. Naše pointa – prasklé keramické srdce jsme s dětmi opravili, i když nám zůstaly malé jizvy na srdci, tak všichni víme, že malou pomocí handicapovaným kamarádům zahladíme ty jejich jizvy. Díky této akci máme nové kamarády, se kterými se budeme v budoucnu setkávat nad dalšími projekty.

Po vlastním vykrojení z keramické hmoty následoval první přežah, poté pak glazování, nakonec vypálení v peci a zdobení. Samou tečkou na závěr bylo slavnostní předání přímo v budově stacionáře sv. Anežky ve středu 7. prosince v odpoledních hodinách. Čekalo nás milé přivítání, společné focení, popovídání si, prohlídka objektu. Ale to není zdaleka vše, protože je čas adventu, došlo i na zpěv vánočních koled a písní. Na klávesy nás doprovázel mladý slepý muž. Ani my jsme neodešli s prázdnou – jako poděkování jsme dostali na památku sádrový odlitek, který si děti vymalují temperovými barvami. Ručně vyráběná svíčka a anděl z korálků, jejich vlastní výrobky, nám budou dělat radost a připomínat příjemné chvíle prožité v Domově sv. Anežky.

Po rozloučení s příslibem další vzájemné spolupráce, jsme se ještě podívali na malé ovečky a koně ve výběhu. To už nastal čas k návratu domů a do školy. Všichni jsme cítili hřejivý pocit na srdci.

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

Martina Furková – hlavní duše celé akce, bez které bychom se neobešli

srdce s láskou darované 2016.JPG

 

srdce s láskou darované 2016-1.JPG