Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Srdce s láskou darované 2016

Srdce s láskou darované 

 

Již potřetí jsme se zúčastnili soutěže Srdce s láskou darované a tentokrát jsme vyráběli keramická srdíčka pro starší dospělé kamarády z Domova sv. Anežky v Týně nad Vltavou. Byla to radostná tvůrčí činnost v hodinách pracovních činností, kdy nám pod rukama vznikala malá umělecká díla, velká i menší srdce různě zdobená, do kterých byl vložen nápad i cit. Naše pointa – prasklé keramické srdce jsme s dětmi opravili, i když nám zůstaly malé jizvy na srdci, tak všichni víme, že malou pomocí handicapovaným kamarádům zahladíme ty jejich jizvy. Díky této akci máme nové kamarády, se kterými se budeme v budoucnu setkávat nad dalšími projekty.

Po vlastním vykrojení z keramické hmoty následoval první přežah, poté pak glazování, nakonec vypálení v peci a zdobení. Samou tečkou na závěr bylo slavnostní předání přímo v budově stacionáře sv. Anežky ve středu 7. prosince v odpoledních hodinách. Čekalo nás milé přivítání, společné focení, popovídání si, prohlídka objektu. Ale to není zdaleka vše, protože je čas adventu, došlo i na zpěv vánočních koled a písní. Na klávesy nás doprovázel mladý slepý muž. Ani my jsme neodešli s prázdnou – jako poděkování jsme dostali na památku sádrový odlitek, který si děti vymalují temperovými barvami. Ručně vyráběná svíčka a anděl z korálků, jejich vlastní výrobky, nám budou dělat radost a připomínat příjemné chvíle prožité v Domově sv. Anežky.

Po rozloučení s příslibem další vzájemné spolupráce, jsme se ještě podívali na malé ovečky a koně ve výběhu. To už nastal čas k návratu domů a do školy. Všichni jsme cítili hřejivý pocit na srdci.

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

Martina Furková – hlavní duše celé akce, bez které bychom se neobešli

srdce s láskou darované 2016.JPG

 

srdce s láskou darované 2016-1.JPG

 

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

22. 1. Slavomír

Zítra: Zdeněk

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164996
zimutice_foot.png