Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Vítání ptačího zpěvu 2016

Vítání ptačího zpěvu 

 V úterý 3. května 2016 po 9. hodině se naše škola opětovně zapojila v rámci environmentální výchovy do zajímavé akce – Vítání ptačího zpěvu. Společně s amatérským ornitologem panem Milošem Chaloupkou se žáci 1. -5. ročníku dozvěděli spoustu informací. První víkend v květnu se totiž nese ve znamení Světového dne ptačího zpěvu. Mezinárodní společnost BirdLife International a Česká ornitologická společnost, která se od roku 1992 též k této zajímavé akci přidala, se zaměří na pozorování a sčítání ptáků.

I letošní rok jsme pozorovali ptactvo nedaleko školní budovy v Žimuticích. V blízkosti pole byla natažena síť, do které se chytili čtyři opeřenci. Nedaleko odtud na parkovišti byl rozestavěn stativový dalekohled na pozorování okolo létajících ptáků. Poslouchali jsme se zavřenýma očima jejich zpěv a pokoušeli se poznávat, o jaký druh se jedná.

Pan ornitolog nám ukázal, jak se ptáci kroužkují – existují předepsané typy kroužků pro jednotlivé druhy ptáků pro rok 2016, které určila Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze a jsou označeny tiskacími písmeny. Dále zapisoval pohlaví, váhu, míry a vše pečlivě zaznamenal.

Při pozorování jsme zahlédli asi 17 druhů ptáků, celkem na 71 jedinců. Do sítě se chytila sýkora koňadra, sýkora modřinka, pěnice hnědokřídlá a zvonek zelený. Čas v přírodě rychle utekl.

Jako dárek obdrželi všímaví žáci různé časopisy z oblasti ptačí říše a magnetky s ptákem roku 2016 – červenkou obecnou. Každý dostal na památku obrázek s různými zvířátky.

Všichni se těšíme na další společné akce, kde budeme blíže poznávat naši živou přírodu.

Vyhledat v textu

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

146393
zimutice_foot.png