Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2018 > Vítání ptačího zpěvu 2018

Vítání ptačího zpěvu 2018

Vítání ptačího zpěvu v Žimuticích Ve středu 2. května v 9 hodin se naše škola opětovně zapojila v rámci environmentální výchovy do zajímavé akce – Vítání ptačího zpěvu. Společně s amatérským ornitologem panem Milošem Chaloupkou se žáci 1. -5. ročníku dozvěděli spoustu informací. První víkend v květnu se totiž nese ve znamení Světového dne ptačího zpěvu. Mezinárodní společnost BirdLife International a Česká ornitologická společnost, která se od roku 1992 též k této zajímavé akci přidala, se zaměří na pozorování a sčítání ptáků. I letošní rok jsme pozorovali ptactvo nedaleko školní budovy v Žimuticích. V blízkosti pole byla natažena síť, do které se chytili čtyři opeřenci. Nedaleko odtud na cestě byl rozestavěn stativový dalekohled na pozorování ukázky vycpaniny samce strakapouda velkého, který byl zavěšen na plotě. Též jsme poslouchali se zavřenýma očima zpěv okolního ptactva. Pan ornitolog nám ukázal, jak se ptáci kroužkují – existují předepsané typy kroužků pro jednotlivé druhy ptáků pro rok 2018, které určila Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze a jsou označeny tiskacími písmeny. Dále zapisoval pohlaví, váhu, tučnost, míry a vše pečlivě zaznamenal. Zápis do Zápisníku kroužkovatele byl posléze odeslán na sběr dat do Kroužkovací stanice Praha. Při pozorování jsme zahlédli a slyšeli asi 54 ptáků, celkem minimálně 17 druhů. Do sítě se chytila sýkora koňadra, pěnice hnědokřídlá a dva vrabci polní. Čas v přírodě rychle utekl. V letošním roce se Vítání ptačího zpěvu zúčastnilo 19 žáků a 2 paní učitelky, kterým se poutavý výklad a vlastní kroužkování též líbilo. Jako dárek obdrželi žáci různé časopisy z oblasti ptačí říše a odznáček s vybraným libovolným ptákem. Všichni se těšíme na další společné akce, kde budeme blíže poznávat naši živou přírodu.

CIMG1893.JPG

CIMG1892.JPG

Text a foto: vyučující ZŠ a MŠ Žimutice 

 

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

22. 1. Slavomír

Zítra: Zdeněk

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164996
zimutice_foot.png