Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2013 > Vlastivědná exkurze do Prahy 2013

Vlastivědná exkurze do Prahy 2013

 

    

     Na úterý 18. června jsme se všichni moc těšili. Čekala nás zajímavá celodenní exkurze do našeho hlavního města. V rámci grantu Jihočeského kraje nám bylo umožněno navštívit Národní zemědělské muzeum, kde se konala výstava – Od věku sloužím člověku – jež byla zaměřena na obalový materiál a recyklaci odpadů. Jelikož se naše škola aktivně zapojuje v rámci environmentální výchovy do ochrany životního prostředí, nechtěli jsme si nechat ujít tak zajímavou událost.

     I přes panující tropická vedra, vybavili jsme se dostatečnými zásobami tekutin, nám nemohlo nic zkazit náladu. Během dopoledních hodin nás přivítala matička Praha. V průběhu výstavy se nás ujali odborní průvodci, kteří nás provedli mezi jednotlivými expozicemi. Dozvěděli jsme se spoustu informací nejen o obalech, které jsou s člověkem již od pravěku, správném třídění a recyklaci odpadů, ale měli jsme též možnost vidět na vlastní oči, co jí a pijí kosmonauti ve vesmíru. Na závěr každý dostal pracovní listy, kde si žáci mohli zhodnotit získané vědomosti.

     Další část dne jsme věnovali procházce historického centra Prahy, jež patří mezi národní kulturní bohatství. Žáci 3. , 4. a 5.ročníku si připravili krátké referáty k jednotlivým památkám. Nejvíce se všem líbilo Staroměstské náměstí s orlojem a Karlův most. Mezi zážitky patřila i jízda metrem a tramvají, neboť někdo byl v Praze vůbec poprvé.

    I na osvěžení došlo, vedle zmrzliny, jsme využili možnost dvakrát se nechat  svlažit hadicí se studenou vodou, kterou stříkali před Staroměstskou radnicí.

     Čas utíkal velice rychle a museli jsme myslet na návrat domů. Tak sláva, nazdar výletu!

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zimutice.cz

Registrujte se zde

jihocesky kraj-barevne.jpg

Projekt „Oprava fasády ZŠ a MŠ Žimutice„ byl v roce 2020 podpořen z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje částkou 230 000 Kč.

Projekt "Zateplení obchodu v Žimuticích" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 215 000 Kč. 

Projekt "Oprava povrchu místní komunikace 11c Žimutice - na Korákov, k.ú. Žimutice" byl v roce 2020 podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. 

Projekt „Oprava místní komunikace Třitim“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Oprava prodejny v Žimuticích“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

Projekt „Pořízení dopravního automobilu pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce - Žimutice“ je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje

 

 

 


jihocesky kraj-barevne.jpg


www.portal.gov.cz


www.epusa.cz


www.ochranaobyvatel.cz

Vyhledat v textu

18. 1. Vladislav

Zítra: Doubravka

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2020

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství projektu rozsvěcení vánočního stromu v roce 2020.

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2019 finanční příspěvek ve výši 130 000 Kč na akci „Vybavení učebny a šatny MŠ a ZŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 14

Návštěvnost stránek

164858
zimutice_foot.png