Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > Škola 2016 > Výcvik dravců 2016

Výcvik dravců 

 

Pondělí 21. března -první jarní den- jsme oslavili poněkud netradičně. V dopoledních hodinách jsme zažili netradiční setkání s dravci. Pro některé z dětí MŠ a žáků naší ZŠ se jednalo o nezapomenutelné chvíle. Na louce nedaleko budovy školy jsme měli možnost se seznámit se životem krkavce (ten je prý ze všech ptáků nejchytřejší), dále sovy pálené, výra velkého, ale i orla skalního. Kdo chtěl, mohl si i některé opeřence osahat. Při ukázce výcviku dravců jsme se dozvěděli spoustu zajímavých a poučných informací. Například, že při lovu orel uloví třeba i malou srnu, menšího divočáka či lišku.

Do výcviku se zapojili nejen vybraní žáci a děti z MŠ, ale i paní učitelky. Pod odborným vedením jsme si nasadili ochranné rukavice a dravci létali z jedné strany na druhou. Vždy byli odměněni kouskem čerstvého masa, jednodenními kuřátky. Bylo opravdu velice zajímavé, jak orel s roztaženými křídly přesně kopíruje terén.

Beseda a ukázka výcviku dravců se nám velice líbila a pan sokolník nás následně obdaroval dárkem - CD s letovými ukázkami jeho svěřenců. Sokolnictví se prý pan Miroslav Vondruška věnuje od svých šesti let a je to láska na celý život. Na naší škole se již několik let věnujeme ochraně životního prostředí a máme přírodovědný kroužek zaměřený na ornitologii.

 

CIMG1066.JPG

CIMG1065.JPG

Vyhledat v textu

14. 11. Sáva

Zítra: Leopold

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

149059
zimutice_foot.png