Drobečková navigace

Obec Žimutice > Škola a školka > Co jsme prožili > škola 2012 > Výhled z korun stromů 4.9.2012

Výhled z korun stromů

 

     Začátek školního roku začal pro naše žáky velmi netradičně. Jako milé překvapení na ně čekala exkurze na Lipno – Kramolín, kde jsme se díky podpoře Lesů České republiky podívali na Stezku korunami stromů.

     Počasí nám přálo, po krátkém výstupu pod lanovkou na vrch Kramolín jsme obdivovali výcvik dravců – sokolů, rarochů a dalších krasavců z ptačí říše. Po zajímavé besedě, kde i naše děti se aktivně zapojily do programu a odnesly si drobné upomínkové dárky, jsme si opekli špekáčky a občerstvili se. Před námi  už byla zmíněná Stezka. Po dřevěném chodníčku jsme se společně dostávali výš a výš, až nad koruny mocných velikánů. Během prohlídky si každý vyzkoušel různé adrenalinové atrakce. Na samý závěr se odvážlivci sklouzli na tobogánu, který byl dlouhý 52 metrů. Ostatní použili stejnou trasu na zpáteční cestu.

    Když jsme se dosyta nabažili dojmů, vrátili jsme se v odpoledních hodinách zpátky do školy. Ze strany dětí i rodičů jsme slyšeli jen samé pochvalné poznámky. Myslíme si, že podpora environmentální výchovy má ve vyučování smysl a budeme se nadále zabývat ochranou životního prostředí.

 

 

 

 

Text a foto: Dana Ryšlavá, vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

 

Vyhledat v textu

15. 10. Tereza

Zítra: Havel

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín Skupiny ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2019

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

148101
zimutice_foot.png