Drobečková navigace

Obec Žimutice > Co je nového > Kultura > Kultura 2012 > Výstava hub 2012

Výstava hub 2012

 

 

     V sobotu 8. a neděli 9. října 2012 se konal v kulturním domě v Pořežanech druhý ročník výstavy hub, na které bylo vystaveno celkem 248 druhů vesměs z okolních lesů (pro srovnání, na největší mykologické výstavě v ČR, která se konala v Praze, bylo vystaveno 300 druhů). Také letos byla vystavena celá řada velice unikátních druhů. Poprvé v ČR byla vystavena velmi vzácná Krásnopórka chlupatá (Jahnoporus hartus). Raritou zde bylo vystavení všech tří druhů korálovců (Korálovec bukový, jedlový i ježatý). Za nejvzácnější sběry lze považovat: Krásnopórka chlupatá, Šamonie modrající, Různopórka pleťová, Bondarcovka horská, Hřib rubínový, Hřib dřevožijný, Korálovec ježatý, Lupénka suknovitá, Liška friesova, Bělozub osmahlý. Letošní ročník byl obohacen soutěží o nejvzácnější přinesenou houbu z řad návštěvníků.  Tu vyhrála V. Hessová, dále následovala E. Novotná, V. Kaska, F. Němec, L. Špinarová a F. Houška. Výstava byla doplněna barevnými fotografiemi chráněných a velmi vzácných hub.

      Největší zásluhu na uspořádání velmi úspěšné výstavy má mykolog Pavel Špiner, který je autorem či spoluautorem řady mykologických publikací, a který nasbíral základ celé výstavy. Po oba dva dny provázel početné návštěvníky, velmi odborně a ochotně odpovídal na všechny pokládané otázky. Velké poděkování za pomoc při přípravě výstavy také patří L. Kubíkové a V. Hessové. Obě se zasloužily o velice poutavou instalaci, kterou ocenili i zástupci Mykologického svazu z Českých Budějovic.

     Samozřejmě velký dík patří všem návštěvníkům naší výstavy, kteří svým dobrovolným vstupným přispěli na výzdobu právě rekonstruované návesní kapličky. V tomto roce mohli všichni návštěvníci zaznamenat své dojmy z výstavy v návštěvní knize. Ze všech padesáti zápisů vybíráme: „Velmi krásné a poučné. Připadáme si jako v pohádce a už se těšíme na třetí ročník. Houbám zdar!“ Ještě jednou děkujeme všem, kdo se na velice úspěšné výstavě podíleli a jak již bylo zmíněno, už se těšíme na třetí ročník.

 

 

 

.

Vyhledat v textu

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Oranžový rok

Generálním partnerem Oranžového roku je Jaderná elektrárna Temelín

www.cez.cz

logo Temelín skupina čež.png

Obec Žimutice děkuje Jaderné elektrárně Temelín skupině ČEZ za partnerství v projektu Oranžový rok 2018

 image001.jpg

Nadace ČEZ

Od Nadace ČEZ obec obdržela v roce 2017 finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Dodávka a montáž sportovního povrchu a vybavení sportovního sálu“

Od Nadace ČEZ Obec Žimutice obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Oprava budovy ZŠ a MŠ Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 140 000 Kč na akci „Bezdrátový rozhlas Obce Žimutice“.

Od Nadace ČEZ obec obdržela finanční příspěvek ve výši 200 000 Kč na vybudování bezbariérového a bezpečného vstupu k víceúčelovému hřišti v Žimuticích.

www.nadacecez.cz
logo-nadace-cez-29mm-a4-rgb-png.png

Diskusní fórum

příspěvků: 13

Návštěvnost stránek

147219
zimutice_foot.png